Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Військовим пенсіонерам проведуть перерахунок виплат

7 березня 2018 р., 10:00

21 лютого п.р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб».

– Відповідно до зазначеної постанови та постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області сформовано списки «військових» пенсіонерів, пенсії яких підлягають перерахунку, та надіслано у відповідні силові структури області. В понеділок ми отримали програмне забезпечення, яке, до речі, вже успішно протестоване деякими областями. По мірі надходження довідок про грошове забезпечення цих пенсіонерів, невідкладно буде проведено перерахунок пенсійних виплат по кожному пенсіонеру області, що отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». А таких у нас на сьогодні 10 тисяч 415 осіб. Це і пенсіонери Міністерства оборони України, і органів внутрішніх справ, Служби безпеки, Державної фіскальної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, – повідомила начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек.
Порядок перерахунку пенсій різних категорій «військових» пенсіонерів дещо різниться. Так, військовослужбовцям та деяким іншим категоріям перерахунок пенсій здійснюватиметься відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із врахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року, – окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Виплата перерахованих пенсій їм здійснюватиметься поетапно, починаючи з 1 січня 2018 року, в таких розмірах:
– з 1 січня 2018 року – 50 відсотків;
– з 1 січня по 31 грудня 2019 року – 75 відсотків;
– з 1 січня 2020 року – 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Пенсіонерам органів внутрішніх справ пенсії перераховуватимуться за прирівняною посадою, виходячи із грошового забезпечення поліцейського станом на січень 2016 року, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», в яке включено оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премія за січень 2016 року.
Виплата перерахованих пенсій їм також проводитиметься з 1 січня цього року. При цьому сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016-го по 31 грудня 2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 року та виплачуватиметься після виділення коштів з державного бюджету в такому порядку:
– з 1 січня по 31 грудня 2019 року щомісяця окремою сумою виплачуватиметься 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1.01.2016 по 31.12.2017 року;
– з 1 січня 2020 року щомісяця окремою сумою виплачуватиметься 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1.01.2016 по 31.12.2017 та місячним розміром підвищеної пенсії.
Таким чином, 5 березня, як звичайно, «військові» пенсіонери отримали пенсію в «старому» розмірі. Відтак, ще раз зверну вашу увагу, по мірі надходження довідок від уповноважених органів силових структур для перерахунку пенсій одразу, вже у березні, будуть перераховуватись пенсії з 1 січня 2018 року та виплачуватимемо за додатковими відомостями різницю в пенсії за період січень-березень. У квітні планується завершити перерахунок і до кінця цього місяця виплатити всі пенсії у нових розмірах.
І на завершення: «військовим» пенсіонерам не потрібно особисто звертатись в органи Пенсійного фонду – перерахунок їх пенсій буде проведено автоматично, інформують в головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області.
mailto:press@carpathia.gov.ua

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com