Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Кількість згадок про жінок в інтернет-ЗМІ зросла майже вдвічі за останні 4 роки – дослідження ІМІ

9 березня 2018 р., 15:02

​Кількість згадок про жінок в українських інтернет-ЗМІ зросла майже вдвічі за останні 4 роки, з 13% у 2014 році до 29% у 2018 році.

Такими є результати дослідження гендерного балансу в 10-ти онлайн-ЗМІ, яке було проведено експертами ІМІ у лютому 2018 року. В середньому, в 29% проаналізованих новинах жінки були героїнями матеріалів, і в 24% новинах виступали експертками.У той же час, за даними експертів ІМІ, такий ріст був ситуативним і пов’язаним з великою кількістю згадок про зимові Олімпійські ігри – кожна четверта новина в онлайн-ЗМІ, де йшла мова про жінок, була саме про Олімпіаду.

Крім того, жінок як героїнь матеріалів найчастіше згадували в кримінальній хроніці. Зокрема, такими були новини про самогубство студентки НМУ імені О.О. Богомольця Мукаддас Насирлаєвої та загибель медсестри Сабіни Галицької у зоні АТО.

В окремій частині матеріалів, які аналізувалися, була зафіксована об’єктивація жіночого тіла, звертання уваги на вік героїні матеріалу тощо.

За результатами дослідження, найбільше жінок-героїнь було зафіксовано в новинах на сайті ТСН.ua (49%), “Обозреватель” (37%) та Укрінформ (З5%). Найменше жінок-героїнь було зафіксовано в новинах на сайті “Лігa.net” (17%). Найчастіше думку жінок-експерток наводили в новинах ТСН.ua (34%), Укрінформ (28%) та УНІАН (26%). Найменше жінки-експертки фігурували в новинах 112.ua (16%).

Серед жінок, які найчастіше згадувалися як героїні в новинах, були виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, тенісистка Еліна Світоліна, ректорка НМУ імені О.О. Богомольця Катерина Амосова, дружина українського президента, голова Українського культурного Фонду Марина Порошенко та лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

Найчастіше жінками-експертками виступали знову ж таки виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, дружина українського президента, голова Українського культурного Фонду Марина Порошенко, лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко, а також міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич, перша заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, заступниця міністра фінансів України Оксана Маркарова, депутатка Ірина Геращенко, депутатка Ірина Луценко тощо.

“Помітно збільшилась кількість жінок-експерток в медіа, завдяки тому, що вони почали частіше обіймати керівні посади”, – говорить медіа-експертка ІМІ Яна Машкова. “Жінки почали більше коментувати теми, які раніше вважалися “чоловічими”. Щодо жінок-героїнь, залишається та сама тенденція – жінки переважно з’являються в новинах як жертви кримінальної хроніки. Окрім того, моніторинг припав на зимові Олімпійські ігри, тому було чимало спортивних новин, де героїнями виступали жінки. Також ЗМІ активно пишалися перемогою української тенісистки Еліни Світоліни”.
Схожі новини

Дослідження ІМІ: На сайтах “ЛНР” та “ДНР” про самопроголошену владу — лише хороше
У Берегові провели цікаве дослідження (ФОТО)
Дослідження Steps – поетапний підхід до нагляду за факторами ризику неінфекційних захворювань в Україні
Завтра розкриють карти про електоральні уподобання Закарпаття
66,3% жителів Закарпатської області вважають, що перемогу над фашистською Німеччиною потрібно відзначати 9-го травня – дані соціологічних досліджень
Які ідеальні якості в чоловіках хочуть бачити закарпатські жінки
«Внутрішніх чинників, здатних посилити сепаратизм на Закарпатті – немає» (ФОТО)
Погрози та інтернет-тролінг - основні загрози, з якими стикаються журналістки в Україні - дослідження ІМІ
Неймовірні кадри з дна ужгородського кар’єру (Відео)
«Закарпатський діалект»: що це таке, як він виник та чому важливо його берегти (ВІДЕО)

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com