Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Дні добросусідства з Румунією відбудуться в травні (ФОТО)

19 березня 2018 р., 08:45

Закарпаття відвідав префект Марамуреша Васіле Молдован

День добросусідства між Закарпаттям і повітом Марамуреш пройде на румунському боці на початку травня цього року і буде присвячений та долучений до відзначення сторіччя історичного краю Мармарощина. З огляду на славетну дату, захід планують дводенний – підписання протоколів про співробітництво у місті Бая Маре та проведення урочистостей у місті Сігет. Адже велика частина території нинішнього Закарпаття тривалий час входила в склад Мармарощини. Про це сьогодні (16.03) під час зустрічі з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем повідомив Префект повіту Марамуреш (Румунія) Васіле Молдован. Разом із закарпатцями до святкувань запросять й інших сусідів – румунський повіт Сату Маре та Івано-Франківщину.

Під час зустрічі наголошувалося і на необхідності збільшення кількості пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні, в котрих дуже зацікавлені регіони-сусіди. Зокрема будівництво автодорожнього мостового переходу «Біла Церква – Сігет» значно зменшило б навантаження на основний діючий пункт пропуску «Дякове-Халмеу», а також відновлення залізничного прикордонного переходу «Тересва – Кимплуг». Як зазначалось, це питання вже протягом багатьох років лишається невирішеним на міждержавному рівні.
Крім того Г. Москаль та В. Молдаван обговорили програми співробітництва, котрі Закарпаття та повіт Марамуреш планують спільно реалізовувати для розвитку прикордонних територій і громад.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com