Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Керівники Закарпаття радо прийняли чисельну делегацію з Каунаського району Литовської Республіки (ФОТО)

21 березня 2018 р., 10:00

Упродовж 18-21 березня на Закарпатті з робочим візитом у рамках співробітництва з нашим краєм перебуває делегація Каунаського району Литовської Республіки.

 

Очолив її Валеріюс Макунас, мер самоврядування Каунаського району. Мета приїзду – ознайомлення з агропромисловим потенціалом Закарпаття.

19 березня голова облради Михайло Рівіс провів перемовини з Валеріюс Макунасом у своєму робочому кабінеті та коротко розповів, чим багатий Закарпатський край.

- Маємо чудовий природній потенціал, унікальні ландшафти, збережені праліси, багатонаціональну культурну спадщину, цілющі оздоровниці на мінеральних та термальних водах, а також потужний агропромисловий комплекс у галузі виноробства та тваринництва, - зазначив очільник облради. Водночас, не оминув гострі проблемні питання, серед яких – величезні черги на кордонах з Євросоюзом, відсутній повітряний простір та вкрай погані дороги. Зі свого боку гості висловили сподівання щодо поглиблення співробітництва не лише у сфері обміну досвіду та делегацій, а й економічних відносин із Закарпаттям.

Відтак у сесійному залі обласної ради разом головою ОДА Геннадієм Москалем провели теплу зустріч з чисельною делегацією.

Серед членів литовської делегації: Йонас Гурскас, заступник мера самоврядування Каунаського району, Генуте Сталюнене, голова спілки фермерів Каунаського району, Арунас Бачунас, староста ділянок Вількії самоврядування Каунаського району та ін.

Українську сторону представляли: Віктор Гарапко - почесний консул Литовської Республіки в Ужгороді, Петро Грицик - заступник голови Закарпатської облради, Віктор Мікулін - заступник голови Закарпатської ОДА, Юрій Лесьо - директор департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА, представники виконавчого апарату облради та ін.

У привітальному слові Михайло Рівіс подякував за приїзд у наш край, наголосив, що започаткована співпраця у 2015 році набирає обертів і наповнюється творчим змістом.

- Сьогодні ми ознайомимо вас з агропромисловим потенціалом нашого унікального краю. Я впевнений, ви знайде для себе цікаві практики, партнерів і друзів, - наголосив Михайло Рівіс.

- Закарпаття зацікавлене у співпраці з Литвою, у залученні інвестицій в харчову промисловість, сільське господарство, туризм, - зазначив Геннадій Москаль та детально розповів про історичні віхи нашого краю, окреслив соціально-економічні аспекти його розвитку, наголосив на пріоритетних напрямках, серед яких- зміцнення санаторно-курортного господарства Закарпатської області, виноробства, тваринництва тощо.

- До приїзду в Закарпаття я очолював Луганську обласну військово-цивільну адміністрацію і там зомбували чи то лякали російськомовних людей і казали: «Якщо ви потрапити на Західну Україну і розмовлятимете російською, то вам відріжуть язик, якщо такою писатимете – пальці». Так от, запевняв жителів Луганська і кажу всім гостям Закарпаття: ніхто ніколи на Західній Україні не робив і робить такого безчинства. Тут, на Закарпатті у злагоді проживає понад сто націй і національностей, які переслідують одну мету - разом будувати мирне, щасливе майбутнє на цій прекрасній землі, де європейські цінності утверджують від покоління до покоління в силу геополітичних та історичних традицій, - наголосив Геннадій Москаль.

Валеріюс Макунас зазначив, що наші народи об’єднують дружні історичні та культурні зв’язки, які необхідно зміцнювати і розвивати.

- Українцям як і литовцям завжди доводилося виборювати свою незалежність, захищати свободу і рухатись вперед. Ми пройшли шлях побудови незалежної держави до її євроінтеграції і готові своїм досвідом поділитися та напрацювати нові контакти, щоб разом прокласти путь у спільне злагоджене європейське суспільство, - наголосив він, додавши, що на сьогодні в рамках міжрегіональної співпраці Вільнюс і Львів – як близнюки - браття, так можна назвати і Закарпаття з Каунаським районом.

- Сьогодні ми приїхали з досвідченими фермерами та підприємцями в галузі тваринництва, садівництва, овочівництва. І залюбки ділитимемося своїми досвідом та дискутуватимемо не тільки, чиє сало смачніше, а й які наукові галузеві новації можемо запропонувати один одному, а також які проблеми маємо та як їх вирішити якомога ефективніше із користю для людей, - резюмував Валеріюс Макунас та побажав нашому краю процвітання, а народу – добробуту і миру.

Відтак гості подали презентацію тогорічне перебування дитячого літнього табору з числа 10 учнів Рахівської дитячої музичної школи «Бичківські музики» у Каунаському районі.

Наразі делегація відповідно до програми відвідує підприємства агропромислового комплексу Закарпаття.

Прес-служба Закарпатської облрадиОстанні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com