Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

«Ужгород є саме тим містом, де найкраще дискутувати про Європу» (ФОТО)

31 березня 2018 р., 13:00

На Закарпатті відбулася низка зустрічей литовського посла Марюса Януконіса з очільниками та громадою краю

Слова, мовлені Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом під час його поїздки на Закарпаття 29-30 березня з нагоди 100 річчя відновлення Литовської Держави, є своєрідним ключем до змісту кількох поспіль зустрічей дипломата з керівниками Закарпатської області, міст Ужгород і Мукачево, військовослужбовцями та ветеранами війни на Сході України, волонтерами, студентами і викладачами Ужгородського національного університету, дипломатами, представниками бізнесу, громадянського суспільства, священнослужителями, журналістами.

Під час ділової зустрічі, у якій взяли участь народний депутат України Роберт Горват, представник МЗС України в регіоні Михайло Дзихор, Надзвичайний і Повноважений посол Ігор Дір, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та його заступник Ігор Фартушок, радник при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень Світлана Мітряєва, проректор УжНУ Мирослава Лендьел, Генеральний консул Словацької Республіки у м. Ужгород Мірослав Мойжіта, заступник Генерального консула Угорщини в м. Ужгород Ласло Куті, Почесний консул Словаччини у Великому Березному Олег Адамчук, Почесний консул Чехії в Ужгороді Отто Ковчар, Почесний консул Литви в Ужгороді Віктор Гарапко і його радник Інна Туряниця, єпископ-ординарій Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан, єпископ Закарпатської єпархії УПЦ КП владика Варсонофій, представники державних структур та громадських організацій, йшла мова про спільні історичні витоки, виклики сьогодення і перспективи розвитку українсько-литовської співпраці як на міждержавному, так і транскордонному і муніципальному рівнях.

Відкриваючи зустріч Інна Туряниця навела відомий вислів литовського президента Далі Грибаускайте «без України немає Європи», який українці сприйняли з глибокою вдячністю і виявом братніх стосунків, неодноразово підтверджених конкретною підтримкою України.

«Відвідини Закарпаття щоразу приносять мені багато приємних і корисних миттєвостей. Однак приїздити сюди частіше не випадає, оскільки відстань від Києва до Ужгорода є більшою, ніж від Києва до Вільнюса. Це засвідчує як близькість наших країн, так і масштабність української держави – територіально однієї з найбільших у Європі, - наголосив Марюс Януконіс. - На Закарпатті є кілька знакових об’єктів, як пов’язують наші народи і країни. Найперше – це мукачівський замок «Паланок», який розбудував князь з литовським родовим корінням Федір Корятович. У другій половині цього року ми плануємо реалізувати там спільний проект литовських та українських істориків – відкрити постійно діючу експозицію, присвячену Корятовичам».

Сьогодні Литва є потужним політичним адвокатом України на міжнародній арені у її прагненні повноцінної європейської інтеграції та наближенні до стандартів НАТО. Литовська амбасада у Києві четвертий рік поспіль виконує функцію контактного посольства Північноатлантичного альянсу в Україні. «Ми може й краще, ніж наші західні союзники, розуміємо, що безпека України є дуже важливою для нашої та й усієї Євроатлантичної безпеки. Саме тому Литва дуже активно співпрацює з Україною у військовій сфері, допомагає у реабілітації українських військовослужбовців, надає допомогу по відновленню соціальних закладів у постраждалих від бойових дій регіонах Донецької і Луганської областей» - зауважив М. Януконіс.

Учасники зустрічі були єдиними в думці про те, що в реформуванні українського суспільства дуже важливо не зупинитися на середині шляху та домагатися якнайшвидшої реалізації на практиці прийнятих парламентом прогресивних закони, аби вони приносили конкретну користь громадянам України, наближували суспільний загал до стандартів європейських країн.

Окремим пунктом розмови стали питання європейської геополітики, зокрема розвитку взаємин з «Вишеградською четвіркою», пошуку нових проектів для Балто-чорноморської співробітництва, будівництво транспортних коридорів «Північ-Південь», активізація транскордонного та муніципального співробітництва, налагодження бізнес-контактів та зв’язків у площині громадянського суспільства. Надзвичайний і Повноважний посол Ігор Дір наголосив, що саме Карпатський регіон, який складають прикордонні території чотирьох держав, є найкращим місцем для розвитку такої співпраці. Його ідею підтримали і розвинули народний депутат України Р. Горват, Почесний консул Чехії О. Ковчар, словацькі та угорські дипломати М. Мойжіта і Л. Куті, радник при дирекції НІСД С. Мітряєва, мер Ужгорода Б. Андріїв, а посол М.Януконіс резюмував: «Ужгород є саме тим містом, де найкраще дискутувати про Європу, і ви маєте демонструвати усій Україні, як слід вибудовувати стосунки з сусідами».


Василь Ільницький, «День», Ужгород

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com