Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Юних закарпатських хокеїстів тренували професіонали з Канади та США

18 червня 2018 р., 18:35

Досвід на льодовій арені

Днями вихованці “Закарпатських ведмедів” разом із тренером Олександром Дмітрієвим повернулися з тижневого тренувального табору в Калуші. Уперше в Україні такий захід провела організація “Інтернаціональне хокейне служіння”, яка була започаткована 1977 року в Канаді.

Юні хокеїсти з усієї України набиралися досвіду від професійних тренерів - гравців Національної хокейної ліги і збірної США. Як відомо, для цієї зустрічі Калуш обрали не випадково, адже тут і влітку діє льодова арена, де, крім того, займаються три відділення місцевих спортивних шкіл із хокею.

Загальна кількість учасників табору становила 80. Зокрема, у тренувальних зборах взяли участь і близько десяти юних спортсменів з Ужгорода. Тож про дні перебування в тренувальному таборі ми поспілкувалися з Олександром Дмітрієвим, закарпатським хокеїстом і представником організації “Інтернаціональне хокейне служіння”.

За його словами, спортсменів тут прийняли гостинно: жили поблизу спортивної бази села Вістове Калуського району, де проводили загальну фізичну підготовку, плавали в басейні, а в власне льодовому палаці щодня діти мали по два півторагодинні заняття.

Тренували дітей віком від 10 до 17 років відомі тренери та хокеїсти з Канади та США, Серед них і зірки світового хокею: гравець "Детройта" Девід Бут та гравець "Монреаль Канадієнз" Джош Торджман. Очолив тренерську команду віце-президент асоціації "Hockey Ministries International" Дон Лізмер.Такий захід в Україні провели вперше, хоча подібні збори є звичними в цілому світі, каже Олександр Дмітрієв. Метою заходів є вдосконалення спортивних навичок у дітей та юнацтва. Тренер додає: “Я почерпнув великий досвід у роботі з дітьми та організації тренувального процесу. Фінансування поїздки у тренувальний табір складалося з батьківських внесків, а також висловлюємо подяку найбільшому помічнику та спонсору закарпатського хокею - Сергію Ковачу та групі енергетичних компаній “РЕНЕР”.

Крім Калуша, з цією метою “Закарпатські ведмеді” іноді їздять до Словаччини. Але здебільшого тренуються на ужгородській льодовій арені, яка діє тільки три місяці, весь інший період у році, каже тренер, заняття проводять на стадіонах чи інших площадках, тобто не на льоду, як потрібно хокеїстам.

“Було б дуже добре, якби в Ужгороді з’явився такий каток, де ми могли б організовувати подібні табори, на які б з’їжджалися спортсмени з-за кордону, спеціалісти високого рівня. Тут нам необхідна професійна тренувальна база. Без цього потенціал закарпатського хокею розвивати надзвичайно важко”, - підсумовує Олександр Дмітрієв.

За словами тренера, організація “Інтернаціональне хокейне служіння” і надалі планує проводити в Україні тренувальні табори. Тож спортсмени мріють, щоб професіонали такого рівня навчали спортивну молодь і на Закарпатті.Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com