Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті турбуються про реабілітацію для воїнів АТО (ФОТО)

25 червня 2018 р., 11:10

Цю сферу треба розвивати

 

„Вони не так сприймають сьогоднішню повсякденну бутність, від якої відвикли під гуркіт артобстрілів та кулеметних черг під час безонних ночей, холодних дощів та морозу у окопах. Вони кричать по ночам, сваряться з близкими, кидають сім’ї, гостро сприймають зауваження і мріють по те, що б повернутися на війну, де усе здається простішим... Бувшим інженерам, артистам, менеджерам і робітникам, які відгукнулися на призов до мобілізації і виступили на захист України-Батьківщини, тепер потрібна допомога суспільства щоб не тільки тілом а й душею повернутися додому, до звичаного життя...”

Кожна країна, збройні сили якої приймають участь у бойових діях, зіткається з доволі непростим суспільним явищем „поствоєнний синдром” (більш відомим як „в’єтнамський синдром”, „афганський сидром”), відтак зобов’язанням держави є створення системи усіх необхідних форм реабілітації учасників бойових дій. Однією з ефективних форм психологічної та фізичної реабілітації пост-травматичного стресового розладу здоров’я є спортивна реабілітація, як складова вмотивованого емоційно-психологічного розвантаження.

12 травня 2018 року Указом Президента України № 123/2018 „Про підтримку розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях”, спрямовано активізацію дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на вдосконалення та розвиток системи спортивної реабілітації учасників бойових дій.

22 червня 2018 року за ініціативи голови облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу-обговорення щодо заходів практичної реалізації у Закарпатській області Указу Президента України. Участь у обговорені прийняли представники громадських організацій „Спілки учасників бойових дій „Об’єднані війною”, „Ліги ветеранів АТО та бойових дій „Карпатська земля”, власників спортивних споруд державної, комунальної та приватної форм власності, департаментів соціального захисту населення та охорони здоров’я облдержадміністрації, управління молоді та спорту облдержадміністрації, обласного військового комісаріату, військової служби правопорядку та 12го окремого гірського штурмового батальйону Збройних Сил України, Національної Гвардії України, регіональних центрів „Інваспорт” та „Спорт для всіх”, Ужгородської міської ради тощо.

Пропозиції учасників круглого столу, зокрема: забезпечення доступності фізкультурно-оздоровчих послуг та послуг зі спортивної реабілітації, розробки та подальшої реалізації проектів, програм та окремих заходів для учасників бойових дій, у тому числі для осіб з інвалідністю з їх числа, передбачивши широке інформування громадськості увійшли до резолютивної частини круглого столу та рекомендовані до включення у План заходів розвитку в Закарпатській області системи спортивної реабілітації учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції на 2018 та подальші роки.
Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com