Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Служба внутрішньої безпеки святкує

31 липня 2014 р., 16:56

Сьогодні своє професійне свято відзначають працівники служби внутрішньої безпеки міліції. Саме вони покликані очищати міліцейські ряди від грубіянів, хабарників та інших перевертнів у погонах.

- Основними завданнями підрозділів внутрішньої безпеки є захист системи МВС України та забезпечення її нормального функціонування, - каже начальник ВВБ в Закарпатській області полковник міліції Олексій Ілляшенко. - Важливим аспектом цієї роботи є захист працівників органів внутрішніх справ від будь-яких посягань як під час виконання ними службових обов’язків, так і зазіхань на їхнє або членів їхніх сімей життя, здоров’я, житло чи майно. 

Внутрішня безпека зобов’язана виявляти, запобігати й припиняти корупційні, злочинні та інші протиправні дії, що готуються або скоєні самими працівниками міліції. Крім того, працівники внутрішньої безпеки можуть використовувати свої оперативні можливості для розкриття злочинів загальнокримінальної направленості, тобто допомагати працівникам інших підрозділів міліції в боротьбі зі злочинністю. 

- Нині українська міліція перебуває на стадії реформування, тому підходи і традиції в ній змінюються, - продовжує полковник Ілляшенко. - Ми повинні допомогти цьому процесу пройти спокійно і організовано з урахуванням міжнародних стандартів, беручи до уваги специфіку політичного та історичного процесів розвитку правоохоронних органів. Пріоритети мають надаватися не каральній, а профілактичній функції, що потребує орієнтування на стратегію своєчасного попередження надзвичайних подій серед особового складу, а не реагування на вже скоєні правопорушення. Д

уже багато залежить від порозуміння між керівниками і підлеглими. Якщо керівництво Міністерства або обласних управлінь приймає певні рішення, але інтерпретація цих рішень на місцях не відповідає першочерговій ідеї, то потрібно більш детально працювати з особовим складом щодо роз’яснення шляхів виконання таких рішень з урахуванням всіх можливих питань. Керівник повинен показувати приклад у всьому. 

Самі підрозділи внутрішньої безпеки міліції є специфічними. Вони невеликі за кількісним складом та не такі відкриті для суспільства, як інші міліцейські структури. Неупередженість у їх оперативно-службовій діяльності забезпечується шляхом безпосереднього підпорядкування Міністерству внутрішніх справ, що дозволяє об‘єктивно контролювати роботу обласної міліції. 

Іншою функцією служби внутрішньої безпеки є захист самих правоохоронців. На жаль, останнім часом в Україні спостерігається суттєве зростання кількості фактів вчинення опору законним вимогам правоохоронців і втручання в їхню діяльність. Часто й мас-медіа створюють нездоровий ажіотаж навколо міліції, іноді користуючись неперевіреною інформацією або готуючи упереджені та заряджені на негатив матеріали. 

- Я абсолютно підтримую і поважаю право кожної людини на захист, в тому числі і від незаконних дій працівників міліції, але все повинно робитись відповідно до норм законодавства, етики та моралі, - наголошує полковник Ілляшенко. 

У цей складний час для міліціонерів дуже важливо підтримувати довірливі стосунки з громадянами. Кожен правоохоронець є таким же членом суспільства, як і інші громадяни, хоча й наділений певними державними повноваженнями. Але з метою підтримання порядку в державі повинна працювати в одному напрямку вся система органів влади: міліція, органи державної безпеки, органи прокуратури і судові органи. Підрозділи внутрішньої безпеки МВС зацікавлені в отриманні будь-якої інформації стосовно «злочинців у погонах» і разом з органами прокуратури готові до рішучих дій щодо викорінення таких осіб з лав міліції. 

Важливим напрямом роботи служби є співпраця та взаєморозуміння з правозахисною спільнотою. Особливо це стосується попередження фактів катувань, принизливого та іншого незаконного поводження з боку працівників міліції відносно затриманих та доставлених до органів внутрішніх справ осіб. 

Завдання підрозділів внутрішньої безпеки - не допустити в систему МВС людей, які намагаються прийти сюди з намірами, не пов’язаними з захистом інтересів громадян і держави. Водночас і сам працівник внутрішньої безпеки повинен відповідати більш суворим критеріям відбору. Визначальними в ньому повинні бути такі якості, як чесніть, порядність, людяність, здатність аналізувати та діяти в складній ситуації, стійкість до стресу. Дійсно, не всім по душі ця робота, і мало хто здатен працювати «проти своїх», але не можна забувати і про захист інтересів громадян. 

Досвід свідчить, що більшість працівників міліції і військовослужбовців Національної гвардії України - це чесні та порядні люди, віддані інтересам нашої держави, і які сьогодні відстоюють правопорядок, викорінюючи бандитські формування, приймаючи участь у проведенні антитерористичної операції на сході України. 
Інформація ВВБ в Закарпатській області ДВБ МВС України

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com