Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Москаль зустрівся з дітьми з Придністров’я, які відпочивають на Закарпатті (Фото)

11 липня 2018 р., 09:00

Майже три десятки дітей із Придністров’я відвідали (10.07) Ужгород і завітали на екскурсію в облдержадміністрацію

Відпочити на Закарпаття учні гімназії з українською мовою навчання міста Бендери прибули на запрошення Геннадія Москаля, тож при нагоді зустрілися з ним особисто.

{g}

Діти в національному вбранні привітали керівника краю піснею «Українська мова – мова єднання» та поділилися враженнями від знайомства із Закарпаттям, місцевими однолітками та локальною говіркою, з якої вже володіють кількома словами: «червене», «вуйко», «файно». Крім того, під час зустрічі йшлося про демографічну ситуацію та освітні умови в Придністров’ї. Принагідно діти запросили Г. Москаля на святкування 15-річчя рідної гімназії ім. І. Котляревського з українською мовою навчання міста Бендери, яка йому добре відома.

– Свого часу, будучи на посаді голови Держкомітету України у справах національностей та міграції, я разом із Петром Порошенком (тоді народним депутатом України), який певний період свого життя мешкав та навчався в місті Бендери, урочисто відкривали цей навчальний заклад, – пригадав Г. Москаль. – Тоді президент Придністровської республіки Смирнов прийняв рішення про відкриття україномовної школи, адже українська поруч із російською та молдовською – одна з трьох державних мов у Придністров’ї…

Кожен юний гість отримав від керівника краю закарпатські сувеніри та пам’ятні подарунки. Для дітей також провели екскурсію історичною будівлею Закарпатської ОДА. У сесійній залі вони спробували себе в ролі обласних обранців, а найбільше захоплення викликав унікальний ліфт «патерностер».

Діти з Придністров’я відпочиватимуть на Закарпатті протягом двох тижнів у філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «Арніка» в Нижніх Воротах Воловецького району. Для їхнього дозвілля розроблена щоденна насичена програма, що включає пішохідні тури в гори, екскурсії в замки, відвідини унікальних природних об’єктів області, спортивні заняття, майстер-класи тощо.
Прес-центр Закарпатської ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com