Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

До уваги закарпатських матусь

1 серпня 2014 р., 15:33

Скільки жінки отримуватимуть за народження дитини?

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», до 1 липня сім’ї отримували 6 видів державної допомоги: у зв’язку з вагітністю та пологами; при народженні дитини; при усиновленні дитини; на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; на дітей одиноким матерям та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Фахівці департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА консультують: зміни торкнулися двох видів державної допомоги сім’ям з дітьми: при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відповідними законодавчими та нормативними актами об’єднано допомогу при народженні дитини з допомогою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги – при народженні дитини.

Тому з 1 липня 2014 року призупинено виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку для всіх отримувачів допомоги. Для осіб, у яких закінчилась виплата допомоги при народженні першої дитини, яка виплачувалася 24 місяці, встановлено виплату допомоги у розмірі 130 гривень (на наступних 12 місяців).

З огляду на те, що відбулося об’єднання двох видів державної допомоги в одну, розмір допомоги при народженні першої дитини збільшено на 10320 гривень відповідно до законодавства, яке діяло до1 липня поточного року. Зокрема: розмір допомоги до 1 липня на першу дитину становив 30960 гривень, з 1 липня – 41280 грн.

І це є фіксований розмір допомоги при народженні дитини, незалежно від кількості дітей в сім’ї.

Одноразова виплата при народженні дитини буде здійснюватись у сумі 10320 гривень, щомісячні виплати протягом 36 місяців (3 роки) – у сумі 860 гривень. Тобто матусям, які народили дитину після 1 липня, незалежно від кількості дітей в сім’ї, допомога при народженні дитини виплачується у сумі 41280 гривень, з яких 10320 – одноразово, а потім протягом трьох років по 860 гривень щомісячно.

При цьому, якщо особа, якій призначено допомогу при народженні дитини, виявила бажання працювати, допомога буде виплачуватися до закінчення терміну її призначення, тобто протягом 36 місяців.

Наприклад, жінка народила першу дитину у грудні 2013 року. На неї вона отримує щомісячну допомогу при народженні дитини з січня 2014 року по грудень 2015 року у розмірі 860 гривень та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що перевищує мінімальний.

3 1 липня 2014 року допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється. Щомісячна виплата допомоги при народженні дитини у сумі 860 гривень продовжується і буде закінчена у грудні 2015 року. З січня 2016-го матуся отримуватиме допомогу у розмірі 130 гривень (протягом 12 місяців до досягнення дитиною трирічного віку). У разі її працевлаштування або виходу на роботу виплата допомоги у розмірі 130 гривень буде припинена.

Інший приклад: жінка народила першу дитину у травні 2012 року. Отримувала допомогу при народженні дитини та по догляду до досягнення нею трирічного віку у розмірі більшому, ніж мінімальний (мінімальний – 130 гривень). Щомісячну виплату допомоги при народженні дитини закінчено у травні 2014 року. З 1 липня виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі більшому, ніж мінімальний, припинено. Призначено допомогу у розмірі 130 гривень на період до досягнення дитиною трирічного віку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 року № 208 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», яка набула чинності з 1 липня 2014 року, також скорочено кількість документів, необхідних для отримання допомоги при народженні дитини. На даний час встановлено новий перелік документів, необхідних для призначення допомоги при народженні дитини та реєстрації її місця проживання.

Допомога призначається на підставі пред’явлення паспорта заявника, свідоцтва про народження дитини та подання заяви і копії даного свідоцтва.

Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини на даний час надавати не потрібно. Оскільки неважливо, яка за рахунком дитина народилася в сім’ї, довідку про склад сім’ї також надавати не потрібно. Свідоцтва про народження всіх дітей також не подаються.

Для реєстрації місця проживання дитини заявники заповнюють додаток №27 встановленої форми, в заяві зазначають дані про місце реєстрації дитини та подають квитанцію про сплату мита (сума мита 0,89 гривні) або копію посвідчення, яке дає право на звільнення від його сплати.

Орган соціального захисту населення у термін до трьох календарних днів надсилає зазначені документи та подання до територіального підрозділу Державної міграційної служби (підстава – додаток 27 Наказу МВС від 22 листопада 2012 року №1077 «Про затвердження порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів» зі змінами, внесеними наказом Міністерства внутрішніх справ від 21 січня 2014 року №43).

Територіальні підрозділи Державної міграційної служби у термін до п’яти календарних днів після отримання документів зобов’язані надати органу соціального захисту населення інформацію щодо реєстрації місця проживання дитини.

Відтак, допомога призначається у 10-денний термін, зазначаютьфахівці департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА.

Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com