Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Відстояти право на пільги бабусі загиблого в АТО добровольця допомогла адвокат системи БПДGskmub

22 серпня 2018 р., 12:58

Те, що справедливість є, переконалася 67-річна мешканка Хустщини, онук якої геройськи загинув у зоні АТО.

Жінка майже з самого народження виховувала хлопця. Після досягнення ним повноліття, хлопець почав працювати, і оскільки розмір отримуваної пенсії бабусі є мізерним, він матеріально утримував її. Практично останні 5 років пані Людмила знаходилася на утриманні свого онука.

Та у життя увірвалася війна, і 3 лютого 2015 року хлопець добровільно, у статусі парамедика, пішов захищати незалежність та суверенність України. Йому доводилося брати участь у бойових діях під час проведення антитерористичної операції. А 10 червня 2016 року внаслідок ушкоджень від вибухів та осколків міни помер у м.Авдіївка. Ще за життя хлопець був нагороджений медаллю «За збережене життя».

Удар долі був важким: бабуся окрім втрати улюбленого онука ще й залишилася наодинці зі своїми проблемами, втративши годувальника. Проте, згідно з законом, жінка мала право на отримання соціальних прав та гарантій, які передбачені для близьких родичів загиблих учасників АТО, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Не знайшовши правди у чиновницьких кабінетах, бабуся звернулася до фахівців Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги , де захищати її інтереси призначили адвоката Наталію Дубчак. Право на допомогу від держави як члену родини загиблого, довелося відстоювати у суді.

Правозахисник вивчила суть справи та, зібравши необхідні документи, подала позовну заяву до Хустського районного суду, в якій просила звільнити позивачку від судового збору, встановити факт добровільного залучення загиблого до участі в АТО, факт його участі в бойових діях, факт загибелі та проживання бабусі однією сім’єю з онуком. Проте суд відхилив позов, ухваливши відмовити у відкритті провадження у даній справі. Адвокат не погодилася із рішенням і оскаржила його в апеляційному суді.

При повторному розгляді справи Хустським районним судом було прийнято рішення на користь позивачки. Тож бабуся героїчно загиблого патріота України може розраховувати на соціальні пільги, передбачені законом для членів родини учасника АТО. А фахівці системи безоплатної правової допомоги на Закарпатті і надалі готові надавати якісну юридичну підтримку нашим краянам та захист їхніх інтересів у судах, перед державними органами тощо.Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com