Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Права закарпатців з подвійним громадянством обмежили законом

12 листопада 2018 р., 12:05

Законотворці вирішили внести зміни до ряду Законів України, якими передбачено відповідальність за подвійне громадянство

Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній раді України за номером 9266 від 06.11.2018 та має назву «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реалізації виборчого права громадян»

Розглянемо тези законопроекту і спробуємо розібратися, чим вони загрожують українцям у такому статусі:

Покарання штрафом та виправними роботамиТворці законопроекту пропонують доповнити Кримінальний Кодекс України статтею 158-3, що передбачає накладання штрафу «до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до вісімдесяти годин, або виправними роботами на строк до одного року за неповідомлення громадянином України, який досяг вісімнадцяти років про добровільне набуття громадянства іншої держави».

Право обирати та бути обранимЗакарпатці, які мають подвійне громадянство не зможуть обирати або бути обраними на виборах народних депутатів та Президента України.

Обов’язковою підставою для реалізації громадянином України права голосу на виборах Президента України є відсутність громадянства іншої держави.

Закон, у разі його прийняття, не каратиме осіб з подвійним громадянством, якщо:вони протягом двох місяців з дня набрання ним (Законом, ред.,) чинності повідомлять про добровільне набуття громадянства іншої держави у порядку, передбаченому цим Законом, та / або вийдуть з громадянства іншої держави.

Про це йдеться в Перехідних положеннях законопроекту.

Наголосимо, що цей документ наразі є законопроектом, і чи отримає він належну підтримку у Верховні Раді, – покаже час.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com