Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгородському скансені дискутуватимуть з питань збереження та популяризації гончарної справи

26 листопада 2018 р., 15:40

Підходить до завершення реалізація Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту грантового проекту «Стежками традицій закарпатської кераміки», що проходить за підтримки Українського культурного фонду.

27 листопада у музеї буде проведено семінар «Проблеми збереження традиційного гончарства». У рамках семінару відбудеться презентація двох видань, які готували наукові співробітники музею. Так, заступник директора з наукової роботи Мар’яна Мегела розповість про фондову колекцію гончарних виробів музею та ту її частину, яка увійшла до каталогу «Вільхівські гончарі». Не оминули музейники своєю увагу й дитячу аудиторію. Спеціально для неї завідуюча відділом науково-освітньої роботи музею Тетяна Сологуб-Коцан підготувала матеріали та упорядкувала «Абетку гончарства».
До роботи семінару будуть залучені науковці, викладачі Закарпатської академії мистецтв та коледжу ім. А. Ерделі, музейні працівники, майстри народної творчості, зокрема Михайло Белень, Мирослава Росул, Роман Пилип, Тетяна Шпонтак, Наталія Попова, Ема Левадська, Ольга Гал, Оксана Метзгер. Серед запрошених і гості з Києва – Олена Клименко, кандидат мистецтвознавства науковий співробітник відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. Т.М. Рильського, а також Єлизавета Велікдус, студентка Київського державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну. Їх доповіді будуть присвячені як особливостям формування та розвитку традиційного гончарства, так і перспективам та популяризації даного виду народного мистецтва.
Під час семінару буде також відкрито виставку керамічних виробів провідних осередків гончарства на Закарпатті з фондових зібрань ужгородського скансену. Учасники семінару матимуть змогу ознайомитись з постійно діючою експозицією музею.
Отож запрошуємо представників ЗМІ долучитися до висвітлення події!
Дата: 27 листопада 2018 р.
Час: 11:00.
Місце проведення: Закарпатський обласний музей народної архітектури і побуту (Ужгород, вул. Капітульна, 33/а).


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com