Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Коляди на всі лади: в Ужгородському скансені демонстрували різдвяні традиції Закарпаття (ФОТО)

15 січня 2019 р., 15:15

У суботу, 12 січня, в обласному музеї народної архітектури та побуту вкотре відбувся фестиваль «Коляди в старому селі».

Самобутні обряди, звичаї, колядки та щедрівки до обласного центру привезли усі райони Закарпаття.

Ужгородський скансен звучав різдвяними піснями усіх етносів, що мешкають у нашому багатонаціональному краї. А колорит бетлегемщиків вражав різноманітністю образів – від ангеликів до добродушної нечисті, - про це йдеться на сайті Геннадія Москаля.

{g}

– З-поміж усіх християнських свят у Різдва є своя особливість – це велика кількість народних традицій, – зазначив під час фестивалю голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. – Одна із найголовніших – коляда. Маленька розповідь про велику подію – народження Спасителя. Різдвяні дні – це чудовий час і привід побажати, щоб для кожного з нас горіла Віфлеємська зірка, щоб ми будували своє життя на християнських цінностях. І тоді все буде гаразд у нас, у наших сім’ях, в країні.

Разом із обрядовою частиною учасники фестивалю демонстрували присутнім традиційний побут і різдвяну гостину. Ця частина фестивалю оселилася у збережених старовинних будиночках з усіх куточків області.

Передувала «Колядам у старому селі» коляда на площі Народній, де на головній сцені Міжнародного фестивалю «Василля» виступали колядницькі гурти з Міжгірщини та Рахівщини. А потім центральною частиною Ужгорода рушила яскрава хода бетлегемщиків, сповіщаючи, що Закарпаття відзначає світлі зимові свята.

Dерховинські колядки звучали і у смт Ясіня, де у рамках святкування сторіччя Гуцульської Республіки пройде фестиваль «Велика гуцульська коляда».


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp