Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Епіфаній затвердив склад Священного Синоду ПЦУ

5 лютого 2019 р., 21:32

Засідання пройшло в Будинку митрополита на території Національного заповідника Софія Київська.

Священний Синод складається з митрополита Київського і 12 єпархіальних архієреїв, які періодично будуть призначатися головуючим.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній визначив склад Священного Синоду ПЦУ і провів його перше засідання. Про це повідомляє прес-служба ПЦУ у вівторок, 5 лютого.

"Митрополит Епіфаній визначив, що крім постійних членів Синоду (патріарха Філарета, митрополита Макарія і митрополита Симеона), в його склад включені Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський; Іоанн, митрополит Черкаський і Чигиринський; Сергій, архієпископ Донецький і Маріупольський; Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький; Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький; Євстратій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський; Герман, архієпископ Чернівецький і Хотинський; Агапіт, архієпископ Вишгородський; Симеон, єпископ Дніпровський і Криворізький", - повідомила прес-служба Київської митрополії ПЦУ у вівторок.

У повідомленні підкреслюється, що згідно зі статутом ПЦУ, річний (постійний) Священний Синод складається з митрополита Київського як головуючого і 12 єпархіальних архієреїв, які періодично призначаються головуючим, відповідно до старшинства архієрейської хіротонії.

Синодальний рік ділиться на два синодальних періоди: зимовий (1 вересня - 28-29 лютого) і літній (1 березня - 31 серпня), половина членів річного (постійного) Священного Синоду змінюється в кожен такий період. Термін повноважень кожного члена Синоду становить рік.

Раніше стало відомо, що в Києві в Будинку митрополита на території Національного заповідника Софія Київська проходить перше засідання синоду Православної церкви України.

Нагадаємо, 3 лютого в Києві відбулася інтронізація митрополита Епіфанія, після якої він вже офіційно очолив ПЦУ.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com