Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

"Щасливі діти" сформували "Вільний простір" у Кам’яниці

25 лютого 2019 р., 08:50

Проект проходить завдяки громадській організації "Щасливі діти".

«Молодіжна культурно-освітня лабораторія «Вільний простір» розпочала свою роботу у Кам’яниці. Це платформа для неформального навчання, творчого розвитку та активної взаємодії сільської молоді, професіоналів різних поколінь і влади у сфері розвитку культури.

Проект реалізовує громадська організація «Щасливі діти» за підтримки програми Culture Bridges.

Учасники «Вільного простору» – здебільшого старшокласники. «Вони дуже творчі і цікаві. Кожен третій закінчив або ж навчається у музичній школі, чимало художників, танцюристів, співаків. Хтось хоче стати відомим спортсменом, хтось актрисою чи моделлю. Словом, мені пощастило працювати з такою зацікавленою і вмотивованою командою. Ми вже розглянули кілька тем. Спілкувалися про культуру та креативні індустрії, про важливість культурного туризму та його вплив на економічний розвиток села. Дуже мотивуючими видалися «Історії успіху» їхніх однолітків з різних куточків України, які вже створили креативні простори, реалізовують цікаві культурницькі проекти», - розповідає керівниця проекту Людмила Сюзева.

У програмі «Вільного простору» чимало заходів. На ворк-шопах освітньої «Культ-лабораторії» учасники генеруватимуть ідеї, дискутуватимуть, вчитимуться знаходити творчі рішення, працювати в команді, розробляти плани та прораховувати бюджети заходів, фандрейзити. У підсумку, молодь, спільними зусиллями, організує кілька івентів для своїх односельців.

«Мені цікаво дізнаватися про перспективи розвитку культури у селах, про можливості для молоді брати участь у міжнародних програмах. Хочу навчитися писати проекти і їх успішно реалізовувати. Наша Кам’яниця багата на таланти тому, дуже сподіваюся, що разом з друзями, ми організуємо щось цікаве і круте для наших жителів. Хочеться якусь традицію святкування запровадити чи екскурсію пізнавальну організувати», - ділиться враженнями учасниця «Вільного простору» Олександра Оленищак.

Відпочивати і мотивуватися учасники проекту будуть під час чаювань з цікавими людьми - культурними діячами та діячками (хореографами, вокалістами, художниками, письменниками, екскурсоводами…). Гості «Культ-чаю» поділяться історіями успіху, а також долучаться до обговорення можливостей та перспектив розвитку того чи іншого культурницького напрямку у селі Кам’яниця.

Під час одного з чаювань учасники «Вільного простору» презентують голові села та депутатам, створену спільними зусиллями, мапу «Молодіжний погляд на розвиток культури села».

«Я з задоволенням вислухаю пропозиції молоді. Мені цікаве їх бачення розвитку культури села. Хочеться, щоб вони не соромилися звертатися до сільської ради, приходили з своїми ідеями, були активними і небайдужими. Ми завжди відкриті до співпраці і готові підтримувати їх творчі ініціативи. Думаю, завдяки проекту, молодь отримає чимало корисної інформації, більше розкриється і зможе застосовувати знання на практиці», - зазначила голова Кам’яницької сільської ради Марія Коваль-Мазюта.

Крім того, серед учасників проекту, шляхом голосування, буде обрано радника сільського голови з молодіжних питань.

{g}

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp