Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Україна подала заяву проти Росії до Європейського суду з прав людини

14 березня 2014 р., 11:07

До Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) надійшла заява України проти Росії. ЄСПЛ прийняв рішення схвалити "тимчасові заходи" з метою запобігання порушенню Конвенції прав людини.

Як повідомляє прес-служба ЄСПЛ, відповідне рішення, враховуючи, що "нинішня ситуація призводить до постійної небезпеки серйозних порушень Європейської конвенції", прийняв президент третього відділення суду, керуючись правилом 39.

ЄСПЛ повідомляє, що заяву уряду України проти Російської Федерації було подано 13 березня 2014 року відповідно до статті 33 (міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини. "Також, відповідно до правила 39 регламенту суду про тимчасові заходи, спрямовано прохання стосовно того, що уряд Російської Федерації має утриматися від заходів, які можуть загрожувати життю та здоров'ю цивільного населення на території України", - зазначено в повідомленні.

"З метою запобігання таким порушенням та відповідно до правила 39, президент закликає обидві зацікавлені договірні сторони утримуватися від вжиття будь-яких заходів, зокрема, військових дій, які можуть спричинити порушення Конвенції прав цивільного населення, зокрема, наразити їхнє життя та здоров'я на небезпеку, і дотримуватися їхніх зобов'язань відповідно до Конвенції, зокрема, щодо статей 2 (право на життя) і 3 (заборона на нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження). Обом державам також було запропоновано якнайшвидше інформувати суд щодо вжитих для забезпечення дотримання Конвенції заходів", - йдеться про рішення.

Крім того, в повідомленні зазначено, що відповідно до правила 39 регламенту суду, суд "може вказати сторонам на будь-які тимчасові заходи, які, як він вважатиме, мають бути прийняті в інтересах сторін або з метою належного проведення процедури до розгляду".

"Міждержавну заяву Україна проти Росії було зареєстровано під №20958/14, Україна проти Росії", - йдеться в повідомленні.
 

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com