Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Віктор Бедь розповів, чому хоче позбутися угорського громадянства

12 квітня 2019 р., 19:15

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція Віктора Бедя.

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція Віктора Бедя, ректора Карпатського університету імені Августина Волошина, архієрея Православної церкви України, керуючого Карпатською єпархією ПЦУ.

Віктор Бедьрозповів про перипетії навколо його виходу з угорського громадянства. Він зазначив, що отримав паспорт закордонного угорця багато років тому, але тривалий час намагається позбутися. Але за його словами процедура, яка юридично не є складною, на практиці виявилася зовсім іншою і викликає супротив угорської сторони.

«Я належу до тих людей, хто не відноситься критично до питань подвійного громадянства. Звичайно, у таких осіб мають бути обмеження здоступом до державної служби, державної таємниці. Як цілий ряд держав, наша сусідка Угорщина надала спрощену процедура отримання для тих осіб, які по родинні лінії мають зв'язок з Угорщиною,- каже Віктор Бедь. - 8 років тому і яскориставшись цим правом, оформив подвійне угорське закордонне громадянство. На той час якихось обмежень не було, я не займав державні посади, не був держслужбовцем. Особисто займався оформленням всіх документів і подавав їх сам. Але з часом, зі зміною тих подій, які відбуваються в державі, обранням мене єпископом ПЦУ, прийняв для себе рішення вийти з подвійного громадянства. Крім того сучасна політика, яка проводиться урядом В.Орбана, викликає цілий рядкритичних зауважень».

За словами Віктора Бедя, коли він почав процедуру подачі заяви про вихід з угорського громадянства, то зіткнувся з перепонами. «Через своїх колег адвокатів у Будапештія отримав ту форму, по якій треба подавати заяву до Президента Угорщини. Оформив заяву, доклав відповідні додатки і користуючись тим, що в Ужгороді діє Генеральне консульство Угорщини, подав заяву туди, - пояснює Віктор Бедь. - Але там на прийому мені не надали чіткої відповіді.Зауважу, що на територію Угорщини не переїжджав, прописку не оформлював не робив, проблем з оформленням моєї заяви не бачу. Відповідно дозаконодавстваУгорщини, консульствомає прийняти і направити на розгляд президента заяву. Але, як я дізнався через канцелярію Президента Угорщини, заяву туди не передали». Віктор Бедь підготував ще одну заяву, яку направив безпосередньо у канцелярію в Будапешт.

Він наголошує, що з також проблемою, яка виникла, може зіткнутися багато закарпатців, які раніше хотіли вирішити питання трудової міграції за допомогою подвійного громадянства. «Коли змінюються обставини, людихочуть вступити на державну службу, хочуть працювати у відповідних структурах, виникає дуже багато проблем. Вони повинні засвідчити сам факт подвійного громадянства, а наявність ставить заборонуна отримання посад у держструктурах. І люди опиняться у подібній ситуації, в якій я опинився. У цьому плані було б чесно на території Україниконсульствам інших країн виставити інформаційну базу про те,як можна не тількиотриматистатус закордонного громадянина, але і як вийти з громадянства іншої країни. І ще один момент: набуття громадянства- це право особи, а не обов’язок. І право особи залишати за собою таке подвійне громадянство. Я подав заяву про вихід тому, що змінився мій соціальний статус, який вимагає врегульованого статусу громадянства України».

Як пояснює Віктор Бедь, 8 років тому мотивами для отримання угорського громадянства для нього було вільне мандрування по світу. «Для мене,як для громадянина України, питання відношення до своєї держави стоїть на першому місці, здобувши статус,я не переїжджав, не завозив машини, не відкривав бізнес. Я неставлюся критично до людей, які хочуть мати кілька громадянства, але у частині, коли це не пов’язаноіз займання певного суспільного становища, - додав Віктор Бедь. – Врегулювати питання з громадянством я вирішив у 2017, у 2018 році а повторно я почав займатися цим на рівні консульства».

Віктор Бедь також додав, що на ці питання повинне звернути увагу Міністерство закордонних справ України. Зокрема про наявність інформації про вихід з подвійного громадянства та ставлення до проблеми консульств інших держав.Схожі новини

У релігійному плані Закарпаття - це порохова бочка
Закарпатські єпархії не переходитимуть під крило архімандрита Віктора
Зовнішня реклама, агітаційні намети, візити кандидатів: підсумки виборчої кампанії на Закарпатті
«Громадський конвент» розкаже всю правду про підпали під час Революції Гідності
В Ужгороді створили центр громадсько-політичної освіти
Член команди реформаторів Михайла Саакашвілі відповість на запитання закарпатських журналістів
В Ужгороді розкажуть про нові можливості для розвитку вітчизняного малого та середнього підприємництва»
В Ужгороді завтра говоритимуть про рак
В Ужгороді відбудеться прес-конференція міністра освіти і науки України (АНОНС-НАГАДУВАННЯ)
В облдержадміністрації розкажуть про особливості прикордонного оформлення осіб та транспортних засобів у період зимового туристичного сезону (АНОНС)

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com