Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Луценко назвав головні джерела корупції

25 травня 2019 р., 16:59

Держпідприємства, митниця і реєстраційна система, на думку Генпрокурора, є головними джерелами корупції в Україні.

Найбільшими джерелами корупції в Україні на сьогоднішній день є державні підприємства, митниця, а також неврегульована реєстраційна система. Про це генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив у відео на своїй сторінці в Facebook.

Він порівняв Україну з "великим кораблем, який після правління Януковича був фактично тотально затоплений водою корупції і не міг рухатися", а корупцію - з дірками, які не дають цьому кораблю вийти в море.

За словами Луценка, правоохоронні органи можуть або відкачувати цю воду помпою, тобто садити корупціонерів, або "латати діри в бортах корабля" - закривати джерела корупції. Генпрокурор вважає саме державний сектор, митницю і реєстраційну систему, яка породжує рейдерство, найбільшими джерелами корупції, які залишилися в країні.

Він зазначив, що в Україні найбільша кількість державних підприємств у світі - 3,6 тис., з яких половина є неприбутковими, а третина - збитковими. Саме через них деякі політики проводять операції, тому потрібно якомога швидше проводити велику приватизацію і позбавлятися від цього джерела корупції.

"Всі ці підприємства, що працюють на партійного боса, повинні бути на чесному аукціоні приватизовані, гроші повинні піти в бюджет, а підприємства - дати роботу нормальним людям з нормальними білими зарплатами і податками", - сказав Луценко.

Що стосується митниці, то генпрокурор заявив, що близько 30% її доходів сьогодні знаходяться в "тіні", тому для їх легалізації потрібно використовувати електронні сканери та системи обліку, а також співпрацювати з іноземними партнерами. За його словами, рішення цієї проблеми є питанням політичної волі.

Третім джерелом корупції Луценко назвав неврегульовану реєстраційну систему, яка породжує рейдерство. Проблема незахищеності власності відлякує більшість потенційних інвесторів, тому її потрібно вирішувати, наголосив генпрокурор.

Раніше Луценко заявив, що Генпрокуратура за три роки в рамках боротьби з корупцією повернула в бюджет України 125 мільярдів гривень. За три роки в Україні було винесено дві тисячі 786 вироків корупціонерам, яких за законом має право заарештувати і засудити Генпрокуратура.Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com