Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Афера на 255 млн: ДБР розслідує закупівлі Міноборони

11 липня 2019 р., 19:33

Оборонне відомство закупило дизельне паливо і пластиковий посуд за завищеною ціною у фіктивної фірми, заявили в ДБР.

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом закупівлі Міністерством оборони дизельного палива і пластикового посуду за завищеною ціною у фіктивної фірми за 254,7 млн ​​гривень. Про це йдеться в матеріалах суду, повідомляють Українськi Новини.Зазначено, що в квітні поточного року ДБР відкрило кримінальне провадження за фактом зловживань чиновників Міноборони при проведенні держзакупівель. З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ТОВ Боюр-Постач отримувало підряди Міністерства оборони виключно з постачання одноразового посуду до військових частин за завищеними цінами. Зокрема, стакани одноразові пластикові поставлялися загальною вартістю 16,8 млн гривень, ложки столові одноразові пластикові загальною вартістю 17,6 млн гривень і тарілки пластикові одноразові - 35,3 млн гривень.

За іншими лотами на закупівлю одноразового посуду Міністерство оборони уклало договори з ТОВ Комплекс Ріко, яке пов'язане з ТОВ Боюр-Постач. У тендерних пропозиціях було зазначено, що Боюр-Постач пропонує одноразовий посуд сумського виробника Андрекс.На сайті цієї фірми розміщений прайс-лист, згідно з яким пластикові ложки коштують 26 копійок, а дрібні тарілки діаметра 205 мм - 46 копійок, тобто, майже на 20% дешевше, ніж у пропозиції Боюр-Постач. Зазначене свідчить про завищення вартості одноразового посуду, що поставляється до військових частин на загальну суму понад 8 млн гривень з метою їх подальшого привласнення."Крім того встановлено, що ТОВ Боюр-Постач має ознаки фіктивності і створене посадовими особами Міністерства оборони України, зокрема, директором Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України (Володимиром Гулевичем), - сказано в матеріалах суду.

Слідство вважає, що за грошову винагороду посадовці Міністерства оборони вирішують питання про перемогу тих чи інших суб'єктів господарської діяльності в процедурах закупівлі, що проводяться департаментом держзакупівель. Також Міністерство оборони в особі директора департаменту Гулевича 11 березня поточного року за результатами тендеру замовило у ТОВ Боюр-Постач дизельного палива на 185 млн гривень.Згідно з умовами договору, компанія зобов'язувалася поставити на армійські склади 6 780 тонн дизельного палива по 27 270 гривень за тонну, що на 3,2% вище від середньої ціни дизельного палива. Боюр-Постач вперше отримав підряд на поставку пального, і торги пройшли без конкуренції, тому що більше ніхто не заявлявся на тендер. Правоохоронці вважають, що фірма підробила документи для участі в тендері. Також встановлено, що інтереси фіктивної фірми лобіює депутат Чернігівської міськради - друг засновника компанії Комплекс Ріко Ігоря Романенка.Правоохоронці допитали директора Боюр-Постач, і той підтвердив, що фірма є фіктивною. Суд за клопотанням військової прокуратури заарештував всі засоби на рахунках фірм Боюр-Постач і Комплекс Ріко.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com