Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

110 літ виповнилося б живописцю Золтану Шолтесу

17 липня 2019 р., 18:50

Чоловіка у краї не забули

18 липня о 16.00 в художньому музеї ім. Й. Бокшая в Ужгороді відкривається виставка творів та вечір пам’яті відомого закарпатського пейзажиста, заслуженого художника України Золтана Шолтеса, присвячена 110-й річниці від його дня народження. Роботи, які збираються презентувати, – із музейної збірки.

З. Шолтес народився в селі Прикоп (нині Словаччина). Навчався в Ужгородській мистецькій школі, у класі Й. Бокшая та А. Ерделі. Закінчив греко-католицьку духовну семінарію й служив священником у селі Ужок. Затим жив і працював в обласному центрі.

Із 1945-го – постійний учасник республіканських, а через рік – всесоюзних художніх виставок. У1961-му відбулася персональна експозиція в Києві. Митець був головним художником виробничих майстерень Художнього фонду, очолював раду Худфонду СХ УРСР. Його роботи зберігаються в музеях України, Японії, Канади, Словаччини, Чехії, Угорщини, Румунії, Польщі, Німеччини, Голландії. Похований в Ужгороді.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com