Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті виявили голосування прикордонників двома бюлетенями

22 липня 2019 р., 11:45

Як повідомив у коментарі комунікаційниці ОПОРИ член окружної комісії №72 Іван Деяк, випадок справді трапився під час голосування на дільниці №210489

На виборчій дільниці №210489 у селищі Солотвино, округ №72 із центром у Тячеві, 7 прикординників, які тимчасово змінювали місце голосування та мали отримати один бюлетень для голосування у загальнодержавному виборчому окрузі, отримали і бюлетені для голосування в одномандатному окрузі.

Як повідомив у коментарі комунікаційниці ОПОРИ член окружної комісії №72 Іван Деяк, випадок справді трапився під час голосування на дільниці №210489. За його інформацією, члени цієї ДВК складають акт та визнають голосування на цій дільниці по мажоритарному округу недійсними.

Відповідно до частини 10 статті 2 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.

За коментарями звертайтеся:

Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Закарпатській області
тел.: 0976446639; 09903198862

Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.


Схожі новини

У Мукачеві привозять протоколи у відкритих пакетах, деякі ДВК, ймовірно, вносять до протоколів неправомірні зміни (ВІДЕО)
Ніч виборів на Закарпатті: масове переписування протоколів, “мандрівка” печаток, протоколи з майбутнього
На Закарпатті члени ще чотирьох комісій переписували протоколи у приміщеннях ОВК, інші ДВК нервують у черзі (ВІДЕО)
Закарпаття: двері на ДВК після 20:00 незачинені, можливо присутні сторонні особи
На Закарпатті на трьох виборчих дільницях зникло світло
На Закарпатті була замінована одна з виборчих дільниць
Станом на 16 годину на Закарпатті проголосували понад 200 тисяч виборців
На Закарпатті члени ДВК намагалися видати спостерігачу ОПОРИ, який тимчасово змінив місце голосування, два бюлетені
В Ужгороді виборець залишив бюлетені у кабінці для голосування
Понад півсотні закарпатців балотуються до парламенту за списками до Верховної Ради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com