Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Майже 95% складу Ужгородської міськради прозвітували про свою діяльність за попередній рік

12 серпня 2019 р., 09:15

Контент - аналіз звітів депутатів Ужгородської міської ради

Протягом травня-червня 2019 року Інститут «Республіка» проводив аналіз звітів депутатів місцевих рад, зокрема й звіти депутатів УжМР. Станом на 1 серпня поточного року, 34 із 36-ти обранців прозвітували про свою діяльність перед виборцями за минулий рік. Один депутат від політичних партій «Європейська партія України» та один депутат від політичної партії «Наш Край» не надали звітів за 2018 рік.

У ході контент-аналізу звітів депутатів міської ради були виокремленні місцеві проблеми, які найчастіше заслуговували на увагу депутатів. Також була сформована загальна тенденція звітування депутатів в Ужгороді, а саме розміщення звітів депутатів на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради.

Інститут «Республіка» виокремив ТОП-5 найпопулярніших робіт, що були реалізовані депутатами Ужгородської міськради, а саме:

1. Поточний ремонт доріг - 18 згадок у звітах;

2. Встановлення та ремонт зовнішнього освітлення - 14 згадок;

3. Матеріальна допомога – 13 позначень у звітах;

4. Ремонт будинків - 7 згадок;

5. Участь у масових заходах – 7 згадок.


У 2018 році відбулося 15 скликаних сесій міської ради. Аналіз відвідуваності депутатами засідань сесій засвідчив, що якби усі «депутати-прогульники» одночасно знов не з'явилися, то під загрозою зриву могли опинитися ще одна сесія.
Робота депутатів у постійних комісіях у розрізі представництва політичних партій та відвідуваності комісій депутатами демонструє дисциплінованість представників політичної партій «Єдиний Центр» та ВО «Батьківщина». Показник цієї групи депутатів склав 92%. Представники політичних партій «Самопоміч», «Відродження» та БПП «Солідарність» відвідують засідання комісій в межах 80%. Найгірші показники у групи депутатів з «Європейської партії України» - 48% та «Патріот» – 41%. Дані щодо відвідуваності засідань комісії представниками політичної партії «Наш Край» невідомі.

Впродовж 2018 року депутати прийняли 4294 громадян, провели 344 зустрічей з громадянами. Зі 162 звернень громадян, 105 з них задовольнили, інші перебувають в процесі вирішення. Було підготовлено та надіслано 506 депутатських звернень.

Перевагою звітів депутатів Ужгородської міської ради є уніфікована форма, положення про яку Інститут «Республіка» запропонував як зразок. І вже другий рік поспіль обранці використовують її, тому аналізувати й порівнювати документи було легко Адже аналітики мали деталізований звіт, який відповідає вимогам Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» в частині його наповнення.. Також у більшості випадків єдине джерело висвітлення звітів - офіційний веб-сайт міської ради.

З недоліків слід вказати на відсутність у більшості звітів фотографій, які б наочно відображали ситуацію до та після втручання депутата.

Довідково: звітування – обов’язок депутатів, який вони повинні виконувати щорічно (а можна й частіше), якщо цього забажають виборці. Місцева влада зобов’язана всіляко сприяти депутатам в організації зустрічей. Це може бути допомога щодо надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів тощо. Варто зазначити, що громадяни мають право на вільний доступ до звіту про діяльність свого обранця.

Відповідно до ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» обранець завчасно, за 7 днів, повинен повідомити, де буде відбуватися зустріч із виборцями через медіа або в інший спосіб. На цій зустрічі й відбувається безпосереднє «інформування» виборців про роботу. А вже потім депутат інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його діяльністю.
Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com