Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Про діяльність ОСББ йтиметься в Ужгороді

28 серпня 2019 р., 15:40

В рамках обміну досвідом

В Ужгородській міській раді у рамках Проекту ЄС/ПРООН “HOUSES” напередодні відбувся семінар з обміну досвідом діяльності ОСББ. На нього запросили представників органів місцевого самоврядування, голів об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, ініціативних груп із Великого Березного та Перечина, що планують створити ОСББ.

Привітав учасників семінару заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай, який відзначив, що міська рада активно допомагає ОСББ, яких у місті 380. Зокрема, підтримка ОСББ в Ужгороді здійснюється у рамках трьох програм:

– капітального ремонту житлового фонду у м. Ужгород на 2015-2017 роки та на 2018-2022 роки: надається допомога ОСББ на проведення капремонту будинків. Загалом такі роботи вже провели у 202 багатоповерхівках ОСББ, із бюджету міста було спрямовано 37,4 млн.грн.

– відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, капітального ремонту, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у м. Ужгород на 2016-2017 роки та на 2018-2022 роки ("Теплий дім"). Загалом відповідно до банківських реєстрів відшкодовано з бюджету міста кошти для 57 ОСББ на суму 3,6 млн грн на впровадження енергозберігаючих заходів.

– виготовлення технічної документації: на багатоквартирні будинки. За цією програмою виготовлено інвентарних справ на будинки 70 ОСББ.

Начальниця відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж департаменту міського господарства Ужгородської міської ради Марина Куберка розповіла про динаміку створення ОСББ у місті від 2002 року, про загальнодержавні та муніципальні чинники, які сприяли створенню ОСББ. На сьогодні ОСББ охоплюють 400 багатоквартирних житлових будинків загальною площею понад 1 млн.кв.м, що становить майже половину площі всього житлового фонду Ужгорода. У місті діє Рада голів ОСББ при міському голові, на засідання якої виносяться різні проблемні питання.

Секретарка ради голів ОСББ Наталія Кириленко відповідала на питання щодо реєстрації ОСББ, вирішення земельних питань. Експерт у Закарпатській області програми “Енергоефективність в Україні” Руслан Попітченко ознайомив учасників семінару з програмою “Енергодім”. Згодом учасники відвідали ужгородські ОСББ “Свожек” та “Проспект Свободи 53”, їх голови Катерина Станкевич та Вікторія Горват поділилися набутим досвідом та планами на майбутнє.

У ДСНС України у Закарпатській області

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp