Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Офіційна позиція UA: Суспільне мовлення щодо обшуків в офісі та оселях працівників

30 серпня 2019 р., 18:00

Сьогодні, 30 серпня 2019 року, в оселях голови правління ПАТ “НСТУ” Зураба Аласанії та кількох директорів департаментів телерадіокомпанії, а також у головному офісі телерадіокомпанії відбулися обшуки

Слідчі дії проводили працівники Державного бюро розслідувань у супроводі Служби безпеки України.

Згідно з ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 1 серпня 2019 року, що була надана нам як підстава для проведення обшуків, передбачається, що працівники Державного бюро розслідувань здійснюють слідчі дії, оскільки вважають, що в працівників Суспільного можуть бути знайдені документи чи флешки, які є речовими доказами в кримінальному провадженні щодо можливих протиправних дій службових осіб ПАТ «НСТУ», а саме зловживання службовим становищем із метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб.

Зокрема, йдеться про факт закупівлі для телерадіокомпанії аудіовізуального обладнання, що було закуплене телерадіокомпанією ще 2017 року. Також в ухвалі згадують про земельну ділянку, що є в складі статутного капіталу телерадіокомпанії, та діяльність благодійного фонду «Підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення в Україні». Як пов`язані ці три факти — важко навіть уявити.

Так само невідомо, про які саме порушення закупівлі йде мова, оскільки в ухвалі про це нічого не зазначено.

Всі закупівлі в телерадіокомпанії відбуваються згідно із законодавством — тільки через систему Prozzoro. Вся інформація щодо всіх закупівель відкрита, договори на закупівлі публікуються, всю інформацію можна знайти на сайті системи, а вся закуплена техніка — наявна й перебуває в студіях компанії, де обшук навіть не відбувався.

Щодо земельної ділянки, про яку йдеться в ухвалі, маємо повідомити, що керівництво телерадіокомпанії раніше виявило незаконні дії державного реєстратора, який зареєстрував на території компанії право власності нерухомого майна за сторонньою юридичною особою. Працівники Суспільного самостійно звернулися щодо виявленого порушення до правоохоронних органів, аби врегулювати ситуацію й виправити наслідки порушень з боку державного реєстратора. Тоді допомоги у вирішенні цієї ситуації від правоохоронних органів ми так і не отримали.

Як з’ясувалося згодом, обшуки проводять і в благодійному фонді «Підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення в Україні», що є окремою юридичною особою і не входить до складу телерадіокомпанії.

Яким чином фонд, котрий не використовує коштів державного бюджету та взаємодіє лише з донорами, може потрапити до уваги такої структури, як Державне бюро розслідувань?

Можливо, це роблять для того, щоб позбавити Суспільного мовника фінансової підтримки донорів.

Окреме питання — чому обшуки почалися саме сьогодні? Ухвала на обшук була отримана ще 1 серпня 2019 року, строк її дії становить 30 днів, і ось обшук проводиться лише тепер, в останній можливий для проведення цих дій день.

Чого протягом місяця чекали працівники ДБР? Чому реалізують своє право на обшук за ухвалою лише тепер? Можливо, це було очікування політично вдалого моменту чи дозволу «зверху»?

Жодних інших слідчих дій із квітня, коли було порушено кримінальне провадження, у телерадіокомпанії взагалі не відбувалося, не проводилися допити, не отримувалися ухвали про тимчасовий доступ до речей. Чому слідчі дії почалися саме з обшуків? Ми вбачаємо в цьому спробу залякування наших працівників.

Мабуть, саме тому обшуки почалися не з офісних приміщень, кабінетів, де й належить зберігати документи про діяльність телерадіокомпанії, а рано-вранці в домівках наших працівників.

Представники правоохоронних органів приходили й до тих працівників, які взагалі не пов’язані із закупівлями чи фінансово-господарськими справами телерадіокомпанії, тобто ніяк не могли б допомогти слідству в зазначеній в ухвалі справі.

Незрозуміло також, чому саме ДБР проводить це розслідування, адже згідно зі статтею 216 КПК України за Державним бюро розслідувань визначено виключний перелік суб’єктів, щодо яких ДБР може розслідувати злочини. І жоден із працівників Суспільного під цей перелік суб’єктів не підпадає.

Навіть більше, зі сторони СБУ оперативне супроводження здійснює департамент захисту національної державності, що видається не менш дивним у такій справі.

Згадані факти ми можемо розцінити тільки як спробу залякати керівників єдиної незалежної медіакомпанії нашої країни, що не належить жодній політичній чи бізнес-групі, не обслуговує інтереси політиків чи олігархів.

Вранці 30 серпня 2019 року до офісу телерадіокомпанії також прибув представник «Опозиційної платформи — За Життя» Нестор Шуфрич, який наразі очолює комітет з питань свободи слова у Верховній Раді України, який зазначив, що прагнув пересвідчитися, що діяльності незалежного ЗМІ ніщо не перешкоджає.

Зауважимо, що працівники UA: Суспільне мовлення погодилися добровільно надавати правоохоронцям усі матеріали та документи, що й робили протягом кількох годин.

Нам нічого приховувати й ми завжди готові відкрито звітувати про діяльність телерадіокомпанії.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp