Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Про реорганізацію медичних закладів області та юридичне врегулювання майнових питань йшлося на нараді в голови ОДА (ФОТО)

4 вересня 2019 р., 10:05

3 вересня під головуванням Ігоря Бондаренка в облдержадміністрації відбулася нарада з керівниками обласних медичних закладів.

Участь у ній також взяли виконувач обов’язків голови облради Йосип Борто, голова комісії з питань охорони здоров’я Закарпатської облради Роман Шніцер, керівник Комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» обласної ради Юлія Малик, консультант з управління субпроекту Світового банку «Поліпшення здоров’я на службі у людей» Ганна Романко, голови комісій з реорганізації (головні лікарі) директори закладів охорони здоров’я.
З 1 січня 2020 року відповідно до закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» для всіх видів медичної допомоги запроваджуються державні гарантії медичного обслуговування населення. Медичних субвенцій у бюджетах більше не буде. Фінансуватиме заклади охорони здоров’я Національна служба здоров’я України з якою до кінця року реформовані заклади мають укласти відповідні угоди.
Закарпатська обласна рада своїм рішенням від 16 травня 2019 року дала початок процедури перетворення 23-х обласних комунальних закладів охорони в комунальні некомерційні підприємства для забезпечення можливості укладення договору на медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України.

– Під час здійснення процедури реорганізації обласних закладів у комунальні некомерційні підприємства та підготовки їх статутів постало питання правонаступництва майна комунальної власності області, яким комунальні заклади до теперішнього часу користувались на праві оперативного управління, – повідомив голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко. – Склалася патова ситуація і занепокоєні керівники закладів обласного підпорядкування, звернулися до мене з проханням провести сьогодні нараду з цього приводу. Тож пропоную усім висловити свою позицію з тим, аби ми якнайшвидше напрацювали зважене рішення.

Про стан справ детально поінформувала т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Міцьо, яка загалом позитивно оцінила проект нового рішення облради щодо врегулювання майнових питань закладів охорони здоров’я в процесі їхньої реорганізації та закликала присутніх активізувати роботу щодо виконання норм закону і укладення до кінця року угод з Національною службою здоров’я України. В іншому випадку медична галузь краю наступного року залишиться без фінансування, оскільки медичні субвенції не передбачені в бюджеті.
Присутні активно включилися в обговорення наболілої теми, піднімаючи її різні аспекти, яких виявилося дуже багато: майнові, фінансові, організаційні, кадрові, ухвалення рішень облрадою тощо.
Підсумовуючи обговорення, Ігор Бондаренко закликав керівників установ відкинути протистояння і спільно нарешті взятися вирішувати питання. Керівник краю пообіцяв своє сприяння і доручив невідкладно зібратися робочій групі, яка була створена саме для проведення в краї медичної реформи.
Прес-служба ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp