Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

До 2027 року Закарпаття планують вивести на рівень розвинених областей (ВІДЕО)

9 вересня 2019 р., 18:50

SWOT-матрицю порівняльних переваг, викликів та ризиків, стратегічних цілей Регіональної стратегії презентували присутнім

Завершити децентралізацію та провести місцеві вибори на новій територіальній основі – Президент України доручив Уряду та Верховній Раді України чимскоріш втілити у життя реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Свою позицію Володимир Зеленський озвучив 2 вересня під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів та правоохоронних органів. Аби пришвидшити децентралізаційні процеси на Закарпатті, яке досі пасло задніх, створили робочу групу. Чергове засідання присвятили розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років. Захід відвідали наші журналісти.

П’ять питань на порядку денному розширеного засідання Робочої групи з розроблення проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років, мета якої – синхронізувати місцеві стратегії з регіональною. Почали з особливостей реалізації децентралізаційної реформи у Закарпатті.

Так, стратегічна мета розвитку краю – вивести Закарпаття до 2027 року на рівень провідних динамічних і конкурентноспроможних областей України, вийти на позитивну траєкторію сталого збалансованого розвитку порівнянних регіонів Карпатського мегарегіону Європи, які характеризуються вищими параметрами якості життя.

SWOT-матрицю порівняльних переваг, викликів та ризиків, стратегічних цілей Регіональної стратегії презентували присутнім.

Якщо брати ЗНО як індикативну ознаку ІQ, результати досліджень Київського політехнічного інституту імені Сікорського свідчать про зниження рівня ІQ за 28 років на 40%. Аби не втратити конкуресноспроможність на ринку праці – робоча група вирішила не прописувати це у стратегії. Також декларативно подані гендерні питання, у зв’язку з тим, що вони недостатньо розроблені.

Зупинилися детальніше на новому як у законодавчому плані, так і у стратегічному плануванні, питанні – стратегічній екологічній оцінці. Обговорили порядок її здійснення, етапи та основні вимоги. Ознайомили присутніх з результатами аналізу щодо визначення SMART-спеціалізації в Регіональній Стратегії. Приділили увагу напрацюванням до операційної цілі «Підтримка малого і середнього підприємництва».

Завершити децентралізацію та провести місцеві вибори на новій територіальній основі – Президент України доручив Уряду та Верховній Раді України втілити у життяреформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Тобто наступні 7 років цілі цієї стратегії, пріоритети і фінансові можливості та ресурси будуть першим кроком до розвитку всієї території, а не окремих громад.

Нагадаємо, Закарпатська обласна державна адміністрація у перспективному плані на затвердження обласній раді подалапропозицію про створення 54 ОТГ, проте наразі ведуться консультації з головами фракцій, пропозиції будуть обговорюватися на комісіях. Тобто на розгляд міністерства від Закарпаття буде подано на затвердження від 50 до 60 громад. Далі після постанови Кабміну і затвердження норм приєднання, доєднання та інших нюансів, які гальмували процес децентралізації у краї– якнайшвидше провести вибори у 2019 і 2020 роках і вийти на прямі міжбюджетні фінансові відносини.Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com