Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В обласній дитячій лікарні відновлюють інфекційне відділення

11 вересня 2019 р., 10:55

У дитячій лікарні буде нове інфекційне відділення

Оновлене сучасне інфекційне відділення отримає обласна дитяча лікарня завдяки втіленню проекту транскордонного співробітництва "Інфекційні хвороби без кордонів" - «Infektious diseases have n oborders».

Окрім капітальної реконструкції, яка передбачає збільшення кількості палат та покращення умов перебування пацієнтів, у відділенні буде створено окрему палату інтенсивної терапії.

За словами головного лікаря ОДЛРомана Шніцера, також в рамках проекту лікарня отримає сучасний лабораторний комплекс, який дозволить на якісно новому, молекулярному рівні, швидко діагностувати хвороби, визначати віруси та бактерії. У новій полімеразно – ланцюговій лабораторії буде проводитися до 10 000 обстежень щороку, а у дооснащеній сучасним устаткуванням бактеріологічній лабораторії - до 30 000 обстежень.

Нова бактеріологічна лабораторія буде встановлена в Ужгороді – в обласній інфекційній лікарні. Головний лікар закладу –Михайло Поляктішиться: «Ми роками чекаємо на це вкрай важливе для нас обладнання. Вже тричі переробляли проект під її розташування. І ось, нарешті, вже скоро отримаємо можливість проводити обстеження пацієнтів за новими сучасними стандартами». Ще одна важлива складова в реалізації проекту – обладнання закладів знезаражуючим устаткуванням для стічних вод. Також, в рамках проекту, буде покращено матеріально – технічну базу інфекційного відділення Соболч-Сатмар-Березьської лікарні у м. Ніредьгаза.

У понеділок, в м. Мукачево, була проведена міжнародна робоча зустріч під час якої учасникам проекту було урочисто вручено контракти. Привітав присутніх Консул генерального консульства Угорськоїреспубліки в Ужгороді БалажЛопперт. Про шляхи впровадження транскордонної співпраці у проектах охорони здоров’я в Закарпатті розповіла заступник директора департаменту охорони здоров’яЄлизавета Біров. А депутат обласної ради, Голова комісії з питань охорони здоров’я, головний лікар та координатор проекту ОДЛРоман Шніцер, генеральний директор Саболч-Сатмар-Берегівської лікарні у м.Ніредьгаза (Угорщина)др. Одоріан Густав Томашта головний лікар та координатор проекту ОКІЛМихайло Полякподілися своїми очікуваннями від реалізації проекту, відзначили важливість та перспективність транскордонного співробітництва саме в медичній галузі.

Медики відзначили, що попри державне фінансування дуже важливим розділом діяльності обласної дитячої лікарні та обласної інфекційної лікарень Закарпаття є принципово нові підходи до співробітництва з різними інституціями та впровадження у свою діяльність проектного менеджменту. Власне, цей проект направлений на профілактику поширення кишкових інфекцій у Карпатському Єврорегіоні з України (Закарпатська область) в Угорщину (Соболч – Сатмар – Берег медєї). В Закарпатті щороку реєструється 1100-1200 випадків кишкових інфекцій.

Вартість проекту 1 мільйон євро, термін реалізації – два роки.

Окрім матеріально-технічного покращення,також передбачено навчання медиків як інфекційних відділень лікарень, так і бактеріологічних лабораторій. Фахівці вдосконалюватимуть свої знання у питаннях визначення інфекційних збудників, організації протиепідемічних заходів та запобігання внутрішньо лікарняного та зовнішнього їх розповсюдження не тільки на базі медзакладів Закарпаття, але й у клініках Угорщини.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp