Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Не довго музика та грала...

11 вересня 2019 р., 12:20

Мінфін вирішив вилучити від місцевих громад уже отримані кошти з субвенції на соціально-.економічний розвито. АМУ рекомендує не спішити з поверненням

Розпорядженням Кабінету Міністрів України на початку липня було виділено кошти на соціально-економічний розвиток місцевих громад, у тому числі й Закарпатської області. З певною затримкою ці кошти на початку вересня все ж почали надходити у місцеві бюджети. 

Всього громадам Закарпаття на облаштування об’єктів соціальної та економічної сфер розпорядженням КМУ від 10 липня 2019 р. No 500-р виділялось більше 55 млн. грн. Найбільшими отримувачами коштів були Виноградівська міська громада – 20 298 тис. грн, Міжгірська селищна – 8 806 тис. грн, Хустська міська – 3 000 тис. грн. За отримані з субвенції кошти Тячівська міська ОТГ розраховувала провести капремонт ДНЗ у с. Терново , Іршавська ОТГ – відремонтувати «вбиту» автодорогу Іршава-Лоза, а в Берегові міська рада планувала допомогти привести до ладу територію біля ОСББ на Мукачівському провулку та зробити капремонт у ЗОШ No6. 

Та як каже народна мудрість, «недовго музика та грала»... Не встигли громади потішитися довгоочікуваним грошам, які отримали для спорудження вкрай необхідних об’єктів соціальної сфери, як Державна казначейська служба України, на виконання доручення Мінфіну, цими днями звернулася до громад з проханням... повернути кошти. 

За попередньою інформацією, Міністерство фінансів України отримало доручення призупинити проведення видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій за рахунок коштів відповідної субвенції, перерахованої у вересні 2019 року, без надання пояснень і законодавчих підстав щодо здійснення таких операцій. 

Асоціація міст України, як виразник інтересів органів місцевого самоврядування, рекомендує громадам не надавати письмову згоду на повернення коштів та звертає увагу місцевих рад на відсутність законодавчих підстав щодо надання органами місцевого самоврядування згоди на проведення операцій із відкликання коштів з рахунків місцевих бюджетів. 

Враховуючи той факт, що ці кошти вже передбачені у рішеннях про місцевий бюджет, укладені договори з підрядниками та є потреба у проведенні розрахунків за договорами, АМУ рекомендує громадам не повертати дані кошти добровільно.
Закарпатське РВ АМУ

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com