Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Х Карпатське бієнале графіки дітей та молоді презентували в ужгородському скансені (ФОТО)

16 вересня 2019 р., 13:40

13 вересня в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрили ювілейну Х Міжнародну виставку «Карпатське бієнале графіки дітей та молоді».

Добірка презентує близько 200 робіт малих і юних художників-графіків із країн Карпатського регіону: Польщі, Словаччини, Румунії та України.

Закарпатський музей народної архітектури та побуту третій рік поспіль приєднується до реалізації міжнародного партнерського проекту «Карпатське бієнале. Графіка дітей та молоді». Участь у проекті культурно-мистецьких установ з Польщі (культурний центр в м. Премишль), Словаччини (Вігорлатський музей в м. Гуменне), Румунії (Повітовий музей Сату Маре) та України (Закарпатський музей народної архітектури та побуту) сприяє розвитку міжнародного культурного діалогу між країнами. Для ужгородського скансену великою честю є приймати ювілейне Х «Карпатське бієнале…». Головною метою цього проекту є популяризація мистецтва графіки, підтримка креативного потенціалу та творчих ідей дітей та молоді (віком від 6 до 19 років), обмін досвідом між педагогами-митцями та налагодження міжнародних культурних зв’язків.

Дитячі роботи надзвичайно цікаві й оригінальні, виконані в різноманітних техніках графіки. Вражає їхнє технічне розмаїття, професіоналізм виконання, що робить честь вчителям. Презентовані роботи розкривають дитячі душі, допомагають краще і глибше зрозуміти їхню психологію, світогляд. Цікаво порівняти твори дітей із різних країн. Їх об’єднує позитивне сприйняття світу, відкритість і безтурботність.

Експозиція виставки – результат проведення однойменного конкурсу, що проходив улітку в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту. Головою журі був Михайло Приймич, доктор мистецтвознавства, доцент Закарпатської академії мистецтв; членами журі – Гелена Пясковська (Польща), Єлена Чаніова (Словаччина), Фелічія Грегореску (Румунія); секретар комісії – Ярміла Басараб (Україна). Вибір був не легким, в результаті дискусій було обрано переможців у чотирьох вікових категоріях. Їх роботи ввійшли до каталогу, що був презентований під час відкриття виставки.

На відкритті своїми враженнями про організацію конкурсу та виставки поділились Василь Коцан, директор ужгородського скансену; Агата Новак, координатор проекту від Польщі; Дана Катанікова, координатор проекту від Словаччини; Фелічія Грегореску, член журі від Румунії. Мистецтвознавчий аналіз дитячих робіт подали Емма Левадська, керівник творчого дитячо-юнацького об’єднання «Малий Лувер», член Закарпатського осередку Національної спілки художників України; Роман Пилип, кандидат мистецтвознавства, доцент Закарпатської академії мистецтв.

Низку традиційних народних закарпатський пісень для всіх присутніх виконали Мирослава Копинець, солістка Закарпатського академічного заслуженого народного хору та скрипаль Михайло Матола.

Координатор проекту від України Віталій Рац згідно протоколу конкурсної комісії оголосив імена переможців конкурсу. Всіх їх було нагороджено дипломами, відзнаками та пам’ятними подарунками від організаторів проекту.

У категорії № 1 (6-9 років) дипломами нагороджено:

- Гелена Жілінкова (Довгий Кубін, Словаччина);

- Вероніка Уліаз (Кросно, Польща);
- Нінка Блащікова (Жіліна, Словаччина);

- Катаріна Гребенакова (Жіліна, Словаччина).

Відзнаки отримали:

- Лілієн Дару (Жіліна, Словаччина);

- Сінтія Павлічкова (Спішська Белла, Словаччина);

- Юрай Олексак (Спішська Белла, Словаччина).

У категорії № 2 (10-12 років) дипломами нагороджено:

- Сімон Мініх (Жіліна, Словаччина);

- Романа Свочакова (Кежмарок , Словаччина);

- Йожеф Олексак (Спішська Белла, Словаччина).

Відзнаки отримали:

- Ванеса Благо (Сату Маре, Румунія);

- Сара Бабякова (Михайловці, Словаччина);

- Катаржіна Нієдочодовіч (Дубковіце, Польща).

Національну відзнаку від Словаччини отримала:

- Сара Потра (Сату Маре, Румунія).

Національну відзнаку від України отримала:- Вероніка Пірог (Гнієвщіна Ланцуцька, Польща).


У категорії № 3 (13-15 років) дипломами нагороджено:

- Ліліана Гнап (Кросно, Польща);

- Ягода Мізкурка (Рубнік, Польща);

- Амелія Поврознік (Гнієвщіна Ланцуцька, Польща).

Відзнаки отримали:

- Лючія Ковачова (Кошіце, Словаччина);

- Емма Корчакова (Михайловці, Словаччина);

- Міхал Коба (Гнієвщіна Ланцуцька, Польща).

Національну відзнаку від Польщі отримала:

- Юлія Легуткова (Спішська Бела, Словаччина).


Національну відзнаку від Румунії отримав:

- Ярослав Драгун (Мукачево, Україна).

У категорії № 3 (16-19 років) дипломами нагороджено:

- Мирослава Угліярова (Кошіце, Словаччина);

- Мілена Маціончик (Рубнік, Польща);

- Бартломей Гарнач (Рубнік, Польща).

Відзнаки отримали:

- Марина Нестеренко (Ужгород, Україна);

- Андрея Фрішова (Пряшів, Словаччина);

- Давід Русінек (Ярослав, Польща);

- Інка Качор (Рубнік, Польща).

Організатори проекту щиро вдячні всім, хто долучився до проведення конкурсу, виставки та проекту в цілому. Оглянути експозицію виставки можна до 04 жовтня 2019 року у виставковому залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту.


Закарпатський музей народної архітектури та побуту 

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com