Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Реалізацію на Закарпатті екологічних грантових проектів обговорили учасники міжнародної конференції

20 вересня 2019 р., 16:30

Сьогодні, 20 вересня, в с. Яноші на Берегівщині відбулася міжнародна конференція «Позитивний вплив створення та діяльності європейських територіальних обʼєднань на економічний розвиток ЄС та його зовнішніх кордонів».

Участь у форумі взяв заступник голови ОДА Олексій Гетманенко. Посадовець від імені голови облдержадміністрації Ігоря Бондаренка привітав учасників форуму і зазначив: «Упродовж останніх років Україна стала активним учасником європейських інтеграційних процесів, що зумовлюється існуванням спільних кордонів із країнами-членами Європейського Союзу.
Тенденція розвитку транскордонного співробітництва вказує на посилення зв’язків на місцевому та регіональному рівні шляхом укладення угод, меморандумів, підписання програм спільних дій, в результаті чого транскордонне співробітництво поширилось на нові сфери – інфраструктуру, транспорт, охорону здоров’я. У жовтні 2015 року за сприяння Комітету Регіонів ЄС та уряду Угорщини, було створене Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю «Тиса». ЄОТС бере участь у написанні грантових проектів. Так, за результатами конкурсів Програми прикордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» дана структура буде реалізовувати два проекти:
– великий інфраструктурний проект «Нульові відходи: теорія для всіх, практика для кожного» з бюджетом понад 7 млн. євро, що передбачає будівництво полігону твердих побутових відходів та сміттєпереробного заводу в с. Яноші на Берегівшині;
– проект «Оцінка навколишнього середовища для відновлення природних ресурсів в Солотвино з метою запобігання подальшому забрудненню басейну Верхньої Тиси шляхом підготовки комплексної системи моніторингу» з бюджетом понад 1 млн. євро».
Олексій Гетманенко додав, що завдяки різним грантовим проектам Закарпаття сьогодні має можливість отримати потужні інвестиції для розвитку економіки області і побажав учасникам конференції плідної роботи та приємного перебування у нашому краї.
Прес-служба ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com