Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді для випускників шкіл та училищ провели день кар’єри (ФОТО)

8 жовтня 2019 р., 14:30

В Ужгородському центрі професійно-технічної освіти для випускників шкіл та училищ міста та Ужгородського району провели День кар’єри з гаслом «Будь попереду! – Be ahead!».

Як пояснюють фахівці Закарпатського обласного центру зайнятості, такі заходи проводяться системно, щоб заохотити учнів та випускників здобувати ті професії, яких сильно потребує ринок праці в області, а також, щоб показати кар’єрні можливості на Закарпатті та зупинити відтік молоді закордон.

{g}

Поспілкуватися зі школярами, студентами та випускниками на День кар’єри прийшли 15 роботодаців – і великі підприємства («Джейбіл», «Єврокар», «ОККО» та ін.), а також менші (будівельні компанії, тощо). «Найголовніша мета таких заходів – мотивувати учнів, випускників здобути ту професію, яка їм до душі, роботодавцям – розповісти про спеціальності, показати, які їм потрібні працівники, щоб у кінцевій меті наші учні, майбутні випускники, були щасливі, жили та працювали в Україні та у нас на Закарпатті. Глобальна мета – змінити свідомість громадськості та переконати, що людина може бути найбільш щаслива й успішна у себе вдома, а не закордоном, на тих робочих місцях, які є у нас. Ми постійно моніторимо ситуацію і знаємо, які професії є затребувані зараз, і які будуть у перспективі», – зазначає Юрій Фущич, директор Закарпатського обласного центру зайнятості.

На Дні кар’єри в Ужгородському центрі професійно-технічної освіти також виступила Еріка Кинєв, голова Ужгородської районної державної адміністрації, яка закликала учнів та випускників обдумано робити свій майбутній вибір професії та підкреслила важливість робітничих, технічних спеціальностей для розвитку району та області загалом. «Ви – наше майбутнє. І саме ви його будуєте», – додала Еріка Кинєв.

За словами директора Закарпатського обласного центру зайнятості Юрія Фущича, наразі ринок праці Закарпаття найбільш потребує робітничих та інженерних професій. Також, як зазначає Ю.Фущич, в області наразі спостерігається ріст заробітної плати – середня зарплата по області складає близько 10 000 гривень «Але це ще далеко не та зарплата, яка повинна у нас бути. Проте, щоб мати хороший заробіток, людина має бути професійно висока, щоб продуктивність праці була така, що працедавець буде зацікавлений у хорошій зарплатні, бо від ефективності працівників буде залежати його прибуток», – коментує Юрій Фущич.

«Мусимо пояснити, роз’яснити, що нам не обов’язково потрібні дипломи з вищою освітою, бо 80% випускників хочуть здобувати вищу освіту і тільки 20 – середню спеціальну. А ринок потребує все навпаки», – підкреслює Ю. Фущич.

Закарпатський центр зайнятості продовжує працювати над поліпшенням ситуації на ринку праці: «70% тих, хто приходить до центру зайнятості, протягом семи днів працевлаштовуються. Це хороший показник. Але маємо дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили: в Ужгороді більше вакансій, в районі – менша, але шукачів роботи – більша. Зараз тенденція така, що нам потрібна професійна робоча сила. Захід якраз і для того, щоб сконтактувати працедавця і потенційного працівника», – додає Юрій Фущич.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com