Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Період, за який вперше подається оновлена декларація акцизного податку

9 жовтня 2019 р., 14:40

Важливо!

Податковим кодексом України (далі – ПКУ) визначено: платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

При цьому платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Крім того, платники, які реалізують пальне або спирт етиловий, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді. Наказом Міністерства фінансів України від 08.05.2019 № 189 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» (далі - Наказ № 189), внесено зміни до форми податкової декларації акцизного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14.

Згідно з частиною другою п. 46.6 ст. 46 ПКУ до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Наказ № 189 набрав чинності з дня його офіційного опублікування - 09.08.2019 (опубліковано у виданні «Офіційний вісник України» від 09.08.2019 № 60).

Пунктом 49.20 ст. 49 ПКУ передбачено, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Враховуючи вищевикладене, платники акцизного податку вперше подають декларацію акцизного податку з урахуванням змін, внесених Наказом № 189, за звітний період вересень 2019 року не пізніше 21.10.2019.


Відділ комунікацій ГУ ДПС у Закарпатській області

Схожі новини

Акцизний податок має відображатися у фіскальному чеку окремо
ДПС за підтримки Міністерства фінансів України запустила пілотний проєкт «Пошук акцизної марки»
До уваги платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового – перевірте реєстрацію!
До уваги платників акцизного податку
Податкова декларація платника єдиного податку-ФОПа 3 групи за квартал (відеоурок)
ДПС рекомендує платникам податку на прибуток подавати декларацію за оновленою формою
30 квітня 2020 року - останній день подання уточнюючої декларації з податку за землю
Терміни для подання уточнюючої декларації з податку на нерухомість, у разі зміни бази оподаткування
За неподання декларації судитимуть службовця Ужгородської районної державної адміністрації
За неподання е-декларації судитимуть депутата однієї із сільських рад Великоберезнянщини

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com