Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Рада прийняла рішення щодо відокремлення ГТС

18 жовтня 2019 р., 17:21

Парламент зробив крок на шляху створення незалежного оператора газотранспортної системи України.

Верховна Рада на засіданні в п'ятницю, 18 жовтня, 286 голосами прийняла в першому читанні законопроект №2239-1, який передбачає створення незалежного оператора газотранспортної системи.

"Без прийняття цього закону ми не пройдемо сертифікацію оператора ГТС. Таким чином, у нас не буде незалежного оператора. По-друге, неприйняття цього законопроекту може зірвати процес переговорів, які проходять між Україною та Російською Федерацією про продовження контрактів на транзит російського газу через Україну. І по-третє, ми повинні показати Європейському Союзу і європейським партнерам, що ми виконуємо свої зобов'язання, передбачені Третім енергопакетом і законом України про ринок природного газу", - сказав, представляючи законопроект нардеп Андрій Жупанин.Прийняті зміни вносяться до Господарського кодексу, Земельного кодексу, закон про трубопровідний транспорт, про ліцензування видів господарської діяльності, про управління об'єктами державної власності та деяких інших законів.Законопроект встановлює, що компанія, якій передаються об'єкти держвласності з метою створення оператора ГТС (а також системи передачі електроенергії), повинна бути повністю незалежною в прийнятті рішень щодо використання, експлуатації, обслуговування, планування, розвитку і їх фінансування.Оператор ГТС може належати винятково державі або суб'єкту господарювання, яке належить державі. За словами нардепа Андрія Геруса, до другого читання в законопроекті пропишуть заборону на приватизацію, концесію, оренду та управління третіми сторонами.Оператором газотранспортної системи буде однойменна компанія Оператор ГТС України. Її виведуть зі складу групи Нафтогаз і віддадуть у власність та управління компанії Магістральні газопроводи України, яка підпорядкована Мінфіну.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com