Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

У науковій бібліотеці УжНУ відкрили виставку з нагоди 30-ї річниці «Оксамитово революції» у Чехо-Словаччині

13 листопада 2019 р., 19:15

В урочистому відкритті виставки взяли участь представники дипломатичного корпусу, обласної і міської влади, митці, студенти та академічні працівники університету

 

У вівторок, 12 листопада, у приміщенні наукової бібліотеки УжНУ відбулося відкриття виставки історично-документальних фотографій «Оксамитова революція», приуроченої до 30-ліття вікопомних подій у Чехо-Словаччині в результаті яких в цій країні було повалено комуністичний тоталітарний режим.

Організували акцію Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта у співпраці з Генеральним консулом Чеської Республіки у м. Львові Павлом Пешеком.

– Представлені тут фотографії зроблені переважно спонтанно самими учасниками акцій протесту, – сказав, відкриваючи виставку, Мірослав Мойжіта. – Дивлячись на них, розумієш, що сталося щось безпрецедентне. Зміна влади, врешті, відбулася мирно, парламентським шляхом і увійшла в історію під назвою «Оксамитова революція». З представлених тут світлин видно, що серця людей того часу в обох частинах держави билися однаково інтенсивно і прагнули одного й того ж – свободи. Радий, що нині маємо можливість відзначити ці пам’ятні події в демократичній Україні, дорогому для нас Закарпатті. Переконаний, що ви розумієте наші почуття і поділяєте їх разом з нами.

Поділився з присутніми спогадами про події революції й Павел Пешек, який 30 років тому був студентом і безпосередньо брав участь у протестах. А завершив свої спогади жестом Вацлава Гавела та його словами: «Любов і правда мають долати брехню та ненависть».

Директор бібліотеки Марія Медведь подякувала організаторам за цікаву експозицію і звернула увагу, що її символічно розгорнули саме тут, адже з вікон корпусів УжНУ видно Словаччину.

– Пригадуючи події, що сколихнули світову спільноту 1989 року, розділяю думку, що «Оксамитова революція» стала одним з найдемократичніших і цивілізованих у Європі сценаріїв прощання з комуністичним минулим, – сказала, коментуючи подію, присутня на відкриті виставки заступник голови облдержадміністрації Ольга Травіна. – Тому сьогодні, до 30-річчя подій, які змінили європейську історію, хочу від імені керівництва Закарпатської обласної державної адміністрації привітати наші братні чеський і словацький народи з пройденим шляхом демократичних перетворень і побажати всім відвідувачам приємного перегляду експозиції.

В урочистому відкритті виставки взяли участь представники дипломатичного корпусу, обласної і міської влади, митці, студенти та академічні працівники університету.


Прес-служба ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com