Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Михайло Рівіс привітав учасників стартової конференції проєкту «Відновлення туристичної привабливості історичного «Соляного Шляху»

12 грудня 2019 р., 18:25

Участь у конференції взяли представнки влади, депутати, науковці, дослідники та експерти

Сьогодні, 12 грудня, у м. Хуст відбулася стартова конференція проєкту «Відновлення туристичної привабливості історичного «Соляного Шляху», що реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства “Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020” за фінансової підтримки Євросоюзу.

Мета проєкту ‒ дослідження та відновлення історичного «Соляного Шляху» ‒ стародавнього маршруту, який зараз охоплює територію Закарпатської області (Україна) та області Сабольч-Сатмар-Берег (Угорщина). Реалізація створить передумови для збереження спільної історичної та культурної спадщини цільових регіонів, а також для проведення спільного дослідження шляху та промоції нового туристичного маршруту.

Участь у конференції взяли представнки влади, депутати, науковці, дослідники та експерти.

Серед них‒голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, Хустський міський голова Володимир Кащук, депутат Закарпатської обласної ради Мирослав Білецький та ін.

Про проєкт детально та зі знанням справи розповів директор КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради» Михайло Данканич. Серед іншого зазначалось, що головним бенефіціаром в даному проєкті є АРР "Закарпаття". Партнерами виступили: Хустська міська рада (Україна) та Агентство регіонального розвитку Саболч-Сотмар-Берегського району (Угорщина). Цей маршрут цікавий тим, що він використовувся для транспортування солі із Солотвина у Європу в епоху середньовіччя. Об'єкти, що охоплює даний проєкт є: Хустський замок (реконструкція пішохідно-паркувальної зони вул. Замкова), Королівський, Квасівський, Виноградівський замки ‒ розробка ПДК, очищення території, промоція.

У своєму вітальному слові Михайло Рівіс наголосив, що Хустський замок є яскравою та впізнаваною візиткою не лише на теренах краю, а й сусіднього зарубіжжя. Враховуючи його історико-культурну значимість, вдалося залучити його до участі у двох конкурсних європейських програмах та поборотися за перемогу. «Тож сьогодні ми сповнені натхнення і планів вдихнути у Хустський замок нове життя», ‒ зазначив Михайло Михайлович та подякував угорським партнерам Саболч-Сотмар-Берегського області, зокрема її керівнику Оскару Шестаку, який лобіював ці проекти, підкладаючи нам дружнє плече. «Спільними зусиллями крок за кроком будемо розвивати туристично привабливу замкову територію за європейські кошти, напрацьовувати позитивну грантову історію аж до часткової реконструкції деяких елементів замку»,‒наголосив М.Рівіс та побажав учасникам конференції творчої, вдалої роботи на форумі, а жителям Хустщини – процвітання , миру і добра. Та додав, що старт із відродження унікальної місцевої пам’ятки – гарний дарунок для хустян під новорічну ялинку.


Прес-центр облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com