Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Сортові грона «Чизай» «дісталися» притулку «Добрий самаритянин» (ФОТО)

13 грудня 2019 р., 12:05

За дорученням голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка керівник Берегівщини Іштван Петрушка особисто привіз у дитячий Будинок Милосердя «Добрий самаритянин», що в с.Велика Добронь Ужгородського району, двісті кілограмів смачного сортового винограду.

Сімдесят дітей, які нині проживають у притулку, радо зустріли гостей з «виноградним сюрпризом». Його в якості благодійної допомоги організували від щирого серця очільник краю Ігор Бондаренко і засновник виноробної компанії «Шато Чизай» Геннадій Гутман. Відтак, кілька сотень кілограмів сортового винограду доправляються у дитячі заклади області. Так, днями декілька ящиків з ошатними гронами вже одержали маленькі відпочивальники обласного дитячого спеціалізованого пульмонологічного санаторію «Малятко», що в с.Оноківці на Ужгорощині, та обласний притулок для дітей служби у справах дітей, що у смт Батєво Берегівського району.

Господарі притулку «Добрий самаритянин» провели невеличку екскурсію та розповіли про своє життя-буття. Історія цього унікального закладу розпочинається із голландської благодійної організації, яка і створила у Великій Доброні церковний дитячий будинок милосердя. Збудований двоповерховий будинок передали у власність управління Закарпатської реформатської церкви.

Притулок має 9 гектарів землі, де тримає своє добротне господарство. Тут знаходяться спальний корпус, бібліотека, терапевтичний кабінет, комп’ютерний клас, спортзал, є зелена зона для відпочинку, басейн, майданчики, штучний рибник, власна пасіка та пекарня, підсобні приміщення – хліви, майстерні, склади та теплиці. У закладі працюють понад 40 найманих робітників. Всі кошти та гуманітарна допомога надходять від благодійників з Голландії та США. На жаль, держава дитячий будинок практично нічим не забезпечує, тому будь-яка благодійна допомога від державних чинів тут сприймається лише на ура.

Нині у дибудинку проживає 70 дітей, з яких 17 інваліди. Є малеча віком від 2-х років, а одній жіночці-інваліду вже 35 років, вона тут живе 24 роки, бо саме тут знайшла родинне тепло, затишок і гарний догляд. Багато дівчат вже повиходили заміж і вже виховують власних дітей, і час від часу відвідують заклад. Господарі ніяк не натішаться, кажуть, що мають вже 17 внуків від своїх вихованок.

Приймають у будинок милосердя сиріт, хворих та з психомоторною недорозвиненістю. Господарі бідкаються, що багато батьків недобросовісні, зовсім не приходять навідувати своїх чад, які за ними так сумують. А все, в основному, через оковиту. Одні діти ходять у місцеву середню школу, інші навчаються в ліцеї та мають багато можливостей для самореалізації. Для них систематично організовують екскурсії. У заклад часто навідуються волонтери, які допомагають у підсобному господарстві та доглядають за дітлахами, дарують їм тепло, а головне - увагу.Прес-служба ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com