Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Міжвідомча робоча група з підготовки пропозицій щодо адмінтерустрою базового та районного рівнів у Закарпатті ухвалила важливі рішення

17 січня 2020 р., 18:25

Порядок денний склали питання щодо затвердження змін у Перспективному плані формування територіальних громад Закарпатської області

Сьогодні, 17 січня, у сесійній залі обласної ради відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області, яке у діловому та конструктивному руслі провів в.о. голови ОДА Олексій Гетманенко.

Участь у засіданні взяли: голова обласної ради Михайло Рівіс, перший заступник голови облради Йосип Борто та заступник голови – Петро Грицик, депутати обласної ради: Василь Губаль, Мирослав Білецький, Петро Добромільський, Андрій Шекета, Олександр Кеменяш, Мікловш Товт, Володимир Паульо, а також начальник управління містобудування та архітектури ОДА- головний архітектор області Микола Пігуляк, виконавчий директор і консультант Офісу реформ Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Олег Лукша, директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар, представники окремих самоврядних громад краю та ін.

Порядок денний склали питання щодо затвердження змін у Перспективному плані формування територіальних громад Закарпатської області.

Як відомо, до затвердженого Урядом Перспективного плану не увійшли Неліпинська Свалявського, Сюртівська та Холмківська ОТГ Ужгородського районів. В останній уже пройшли вибори голови. Ці ОТГ і стали білими плямами на карті адмінтерустрою Закарпаття.

На засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп 2 січня 2020 року було прийнято одноголосне рішення звернутися до облдержадміністрації з вимогою забезпечити неухильне виконання рішення Закарпатської обласної ради від 26 вересня 2019 року №1589 «Про схвалення Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області».

10 січня відбулося засідання міжвідомчої робочої групи, де було напрацьовано низку рекомендацій. За цей тиждень проведено консультації і спілкування з громадами, в ОДА подано відповідні рішення.

Сьогодні учасники робочої групи також уважно розглянули питання порядку денного. Було одноголосно прийнято рішення подати до КМУ зміни до Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області та включити до нього всі три вище згадані ОТГ: Холмківську, Неліпинську та Сюртівську ОТГ (включивши до неї Ратівецьку сільську раду).

Обговорили та підтримали і питання врахування висновків облдержадміністрації при внесення змін до Перспективного плану щодо об´єднання Верхньокоропецької - Мукачівського, Великобийганської - Берегівського та Бедевлянської ОТГ Тячівського районів та скерували до Мінрегіону України для здійснення їх аналізу .

У ході засідання своїм баченням з окремих порушених питань поділилися депутати обласної ради.

Так, Петро Добромільський сказав, що у зв’язку із створенням Верхньокоропецької ОТГ Мукачівського району, куди увійшли села Негрово та Доробратово Іршавського району, громади цих двох сіл втрачають перспективу бути приєднаними до Мукачівської ОТГ. Та й історично жителі сіл Негрова, Доробратова, Арданова, Кам´янського були однією громадою Іршавського району. Між ними до нині існують тісні родинні та економічні зв’язки. Тож, на переконання депутата, зараз варто приєднати ці села до Кам’янської ОТГ Іршавського району. «Це буде зважене і помірковане рішення за теперішніх обставин», - наголосив П.Добромільский.

Василь Губаль вів мову про два села - Липовець і Липча Хустського району, які воліють приєднатися до Хустської ОТГ, аргументуючи своє рішення географічними особливостями та логістикою. Відтак запропонував Горінчівську ОТГ залишити у конфігурації таких сіл: Горінчиво, Монастирець, Березово, Нижній Бистрий. Та відзначив, що Нижнєселищенська ОТГ – це одна із перших громад у нашому краї, яка розпочала процес свого створення, вона була і є спроможною. Нині ця громада просить створити ОТГ з центром у с. Нижнє Селище та включити до неї с. Золотарьово.

Андрій Шкета закликав представників громад чітко аргументувати свої наміри і сміливо відстоювати їх.

Звучали й інші слушні пропозиції.

Олексій Гетманенко на завершення наголосив, що «кожна ініціатива буде опрацьована фахівцями на предмет дотримання вимог урядової Методики та чинного законодавства. Також проведемо консультації з Мінрегіоном України для здійснення аналізу й надання пропозицій щодо внесення змін до Перспективного плану».

Виконавчий апарат облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com