Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Що слід пам’ятати закарпатцям на Водохреще (ФОТО, ВІДЕО)

18 січня 2020 р., 12:00

І перед святом

Водохреще (Йордан) – заключне свято у череді Різдвяних святкувань, що проходить у день Богоявлення та Хрещення Господнього. У цей день, традиційно, українці йдуть до церкви, аби освятити воду, деякі пірнають в ополонку. Але, як стверджує капелан 2 Галицької бригади, отець Андрій Сіданич, важливим є не тільки освячення води, а й молитва.

«Освячення води, традиційно, залежить від місцевості, - говорить отець Андрій, - якщо це поруч біля церкви, значить у церкві. Але якщо поруч є чиста водойма, звісно, що це може бути на відкритій природі, де люди можуть черпати джерельну воду, яка в той момент освячується».

Напередодні Богоявлення є одноденний піст, коли люди готують своє тіло до прийняття Божої Благодаті, яка сходить через свячену воду.

«Цей день є особливим днем відкритості Бога до людей, - розповідає капелан, - бо бачимо, що сам Ісус Христос приходить до ріки Йордан та приймає хрещення, де Бог виявляється у Святій Трійці».

Традицією цього дня є освячення водиці, на котру по особливому сходить Божа благодать.

«В цей день люди черпають воду з вірою, оскільки через цю воду людина отримує Божу благодать, яка наповнює не лишень тіло, а й душу людини. Важливо підкреслити, що не конче необхідно занурюватись у воду в цей день. Важливим є саме занурення у благодать, котра сходить через воду. Дуже важливо, щоб ми пам’ятали, що ця свячена водиця є цілющою не лише в цей день, а й на другий день, на другий місяць і через рік. У різних моментах, можливо тривожних для нашого життя, тіла чи душі, пам’ятати, що у нас в домівках є Йорданська вода. І саме у моменти важкості нашого життя потрібно її черпати».


Аліна Новікова

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com