Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Австрійські дипломати і бізнесмени зацікавилися Закарпаттям

10 лютого 2020 р., 16:20

Сторони домовилися створити робочу групу для підготовки пропозицій та підготовки такого форуму

Сьогодні, 10 лютого, в.о. голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко, перший заступник голови облради Йосип Борто, заступниця голови ОДА Ольга Травіна, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, науковці зустрілися з Торговим Радником Посольства Австрії в Україні Габріелє Газельсбергер та представниками австрійських компаній.
– Обласна державна адміністрація надає великого значення вашому приїзду і роботі в регіоні, – сказав, вітаючи високих гостей, Олексій Гетманенко. – Не секрет, що на початках нашої незалежності, у 90-і та на початку 2000-х років, системні інвестиції австрійського капіталу у лісову та деревообробну галузі, комунальну та туристичну інфраструктуру сприяли динамічному переводу регіональної економіки на ринкові засади. Під патронатом торгової місії та представників австрійської еліти (Шенборни, Габсбурги, Хіппи) провадилися засідання Трейд-клубу, значимі культурно-мистецькі акції, встановлювалися контакти між регіонами і університетами обох країн (Бургенланд, Штирія) та бізнес-структурами (торгові палати, індустріальні парки – Магна, Грац). На жаль, не всі напрацьовані контакти вдарилося зберегти. Тому ваш нинішній візит, сподівася, надасть нового динамічного поштовху нашим двостороннім відносинам.
Йосип Борто наголосив, що одним з пріоритетів обласної ради є зміцнення транскордонного співробітництва. Закарпаття має тісні контакти з багатьма регіонами країн ЄС, перш за все, звісно, сусідами, однак плідно співпрацює також з краями Чехії, Німеччини, Литви. «Тож сподіваємося й на плідну взаємовигідну співпрацю й з австрійським землями, оскільки маємо багато чому у вас повчитися. Наші краї схожі за кліматом і рельєфом, пріоритетом економіки Австрії також є туризм, який може стати ключовим і у наших стосунках. Також ми зацікавлені у залученні австрійських інвестицій у деревообробну галузь нашої області», – зазначив Йосип Борто.
Директор Інституту регіонального розвитку УжНУ Володимир Приходько розповів про наукові і студентські зв’язки вишу з австрійськими навчальними закладами і поділився можливістю залучення вчених УжНУ до розробки «дорожної карти» співпраці Австрії та Закарпаття.
Габріелє Газельсбергер та представники австрійських компаній поділилися: Закарпаття цікаве тим, що знаходиться на кордоні з Євросоюзом, має значний потенціал у туристичній, технічніх галузях, сфері туризму та рекреації. Великі можливості відкриває також співпраця у науковій галузі, оскільки в Ужгороді працює потужний університет.
– Сподіваюся, результатом вашої роботи регіоні і нашої зустрічі буде перезавантаження усієї системи економічних контактів, відкриття інноваційних проектів у галузях економіки знань, зеленої економіки, інфраструктури і туризму, сталого розвитку, співпраці територіальних громад, – сказав, підсумовуючи зустріч, Олексій Гетманенко. – І тут добру роль відіграють накопичений досвід, логістичні переваги, європоцентрична ментальність регіону. Ми зацікавлені представити вашим бізнесменам конкретні проекти у сферах будівництва доріг, авіаперевезеннях, поводженні з твердими побутовими відходами, розвитку рекреаційних комплексів тощо. Для узгодження позицій бізнесу з двох країн пропоную провести спільний бізнес-форум на якому представники влади і підприємці зможуть обмінятися конкретними інвестиційними планами.
Сторони домовилися створити робочу групу для підготовки пропозицій та підготовки такого форуму. Прес-служба ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp