Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Українських вчених, які розробили тест на COVID-19, відправили у відпустку

24 березня 2020 р., 08:29

Вчених з Інституту молекулярної біології і генетики НАН України відправили в неоплачувану відпустку.

У розпал епідемії коронавірусу співробітники Інституту молекулярної біології і генетики НАН України змушені були піти у відпустку за свій рахунок. Перед цим вчені встигли створити тест для виявлення коронавірусу. Про це у вівторок, 24 березня, в Facebook повідомила провідний науковий співробітник інституту, доктор біологічних наук Оксана Півень.

Вона зазначила, що в інституті є проблеми навіть з базовим фінансуванням, тому співробітників відправили у відпустку, мінімум, до кінця березня, незважаючи на карантин і епідемію вірусу по всьому світу."І ситуація з відпустками за власний рахунок або переходом установи на 3 або 4 робочих дні, тому що не вистачає коштів на оплату праці, не є чимось новим - це "хороша" щорічна традиція. Однак у минулі роки вірусу не було, метеорит на Україну не падав, тому астрологи були і є популярнішими, ніж астрофізики..." - повідомила Півень.Вона також розповіла про тест, який створили вчені інституту. За її словами, він дає точну відповідь: інфікований пацієнт чи ні, навіть якщо у нього ще немає, чи взагалі немає симптомів."Цього не зможе забезпечити експрес-тест на виявлення антитіл, оскільки на момент тестування у пацієнта просто ще можуть не наробитися антитіла, і тест дасть результат - "здоровий", - написала Півень.У своїй попередній публікації Оксана Півень розкритикувала привезені завдяки сприянню президента Володимира Зеленського нібито 250 тисяч тестів на Covid-19 з Китаю."Анонсовані паном президентом тести приїхали, щоправда, не для ПЛР-діагностики (полімеразної ланцюгової реакції), а на антитіла. І не 10 млн, а 250 тисяч штук. Трохи не те, і трохи не так, помилився, з ким не буває, хотів же приємне зробити народу. Зате 10 ШВЛ приїхали з Китаю! Ой, ні, не ШВЛ, а 11 ампліфікаторів (це спеціальні машини, щоб ПЛР проводити і виявляти присутність геному вірусу у пацієнтів)", - розповіла Півень.Вона також написала, що вакцину обов'язково розроблять, але не в Україні, так як у країні не виділяють достатньо коштів для проведення належної наукової роботи."А ми будемо її купувати з-за кордону, ну ті, хто зможе собі це дозволити", - резюмувала вчений.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp