Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Парламентська активність закарпатських мажоритарників у лютому 2020 року

25 березня 2020 р., 10:55

Представники Закарпаття в Верховній Раді України у лютому досить активно реєстрували законопроєкти та подавали депутатські запити

Частину з них подавали скоординовано. Депутатів об’єднали питання звільнення директора НАБУ, обмеження зарплат чиновникам, надання статусу опорної Іршавській районній лікарні, виплати зарплати працівникам ОДА та питання ліцензій на міжнародні перевезення.

Законотворчість

В звітному місяці кожен з закарпатських мажоритарників став співініціатором не менше 2 документів та 5 депутатських запитів.

Загалом закарпатські депутати ініціювали 7 проєктів Законів та 1 проєкт постанови. Найбільше - 3 законопроєкти - ініціював Михайло Лаба, по 2 законопроєкти ініціювали Роберт Горват та Віктор Балога. Депутати Валерій Лунченко, Василь Петьовка та Владіслав Поляк ініціювали 1 проєкт закону, співініціатором якого разом з ними виступив і Роберт Горват. Мова йде про:

проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення розміру заробітної плати посадовим особам органів державної влади, місцевого самоврядування та державних підприємств» (№3034). Цим документом пропонується встановити обмеження розміру заробітної плати керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування, народних депутатів України. Максимальний розмір місячної заробітної плати, за пропозицією авторів, не може перевищувати п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат (крім тих місяців, у яких виплачується допомога для оздоровлення та надається оплачувана відпустка). При цьому, така допомога не може перевищувати розмір заробітної плати.

Також закарпатські депутати зареєстрували:

проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції» (Роберт Горват);проєкт Закону «Про внесення змін до Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо забезпечення відновлення права жінок на заслужену пенсію» (Віктор Балога)проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України "Про охорону дитинства" щодо забезпечення дієвого механізму надання державної допомоги сім'ям з дітьми» (Віктор Балога);проєкт Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей формування місцевих бюджетів у зв'язку із прийняттям Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (Михайло Лаба);проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються за допомогою портативних транспортних засобів на електричній тязі» (Михайло Лаба);проєкт Закону «Про внесення змін до статті 24-2 Бюджетного кодексу України» (Михайло Лаба).Цікаво, що 6 із 7 законопроєктів є колективними, а єдиний персональний законопроєкт подав Михайло Лаба.

Крім законопроєктів, 5 з 6 закарпатських мажоритарників (Роберт Горват, Михайло Лаба, Валерій Лунченко, Василь Петьовка, Владіслав Поляк) спільно з іншими депутатами ініціювали проєкт Постанови про звільнення Артема Ситника з посади директора Національного антикорупційного бюро України.

Депутатські запити

В лютому закарпатські народні обранці особливо скоординовано подавали депутатські запити. Так, з 9 запитів, які подали закарпатські депутати загалом, Валерій Лунченко, Василь Петьовка та Владіслав Поляк спільно подали 5 депутатських запитів:

4 спільно з Робертом Горватом:

2 депутатські запити щодо надання КНП «Іршавська районна лікарня» статусу опорної лікарні (до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я);депутатський запит щодо усунення недоліків у ході видачі ліцензій на міжнародні перевезення вантажів;депутатський запит щодо виділення бюджетних коштів Закарпатській облдержадміністрації на оплату праці;1 спільно з Михайлом Лабою:

депутатський запит щодо скасування абонентської плати за транспортування природного газу для побутових споживачів.Найбільше запитів подали Роберт Горват та Василь Петьовка - по 6 запитів. Валерій Лунченко та Владіслав Поляк - по 5 запитів, Михайло Лаба - 2 запити.

Віктор Балога депутатських запитів у лютому не подавав

6 із 9 запитів направлені до Кабінету Міністрів України та по 1 запиту - до Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства енергетики та захисту довкілля України і Державної податкової служби України.

Голосування

Варто зазначити, що значна частина голосувань парламенту у лютому стосувались поправок. В першу чергу – до Проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№2178-10).

Найбільш дисципліновано серед закарпатських депутатів у голосуваннях брав участь Михайло Лаба - голосував у понад 98% випадків. Натомість Віктор Балога пропустив 96% голосувань, з яких - 19% був відсутній у залі, а 77% - не голосував.

Найчастіше голосував «За» Владіслав Поляк - 76% голосувань. Найчастіше голосував «Проти» Михайло Лаба - 23% голосувань, найбільше утримувався Роберт Горват - 69,4% випадків.

За коментарями звертайтеся:

Святослав Бабіля, координатор проєкту «Депутат від А до Я»

у Закарпатській області

тел. 0501002469

{g}

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com