Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Римо-католики Перечина святкують Благовіщення

25 березня 2020 р., 18:25

Сьогодні, 25 березня, християни західного обряду відзначають Благовіщення

Благовіщення Пресвятої Богородиці – велике дванадесяте свято, третє за значенням після Великодня і Різдва Христового.

В основі свята – повідомлення архангела Гавриїла Діві Марії «благої вісті» (звідси і Благовіщення) про народження у неї божественного немовляти, Спасителя роду людського.

Коли Марії було 12 років, Бог сповістив, що вона народить Сина Божого. А після того, як Марію заручили зі значно старшим Йосифом, з’явився до неї архангел Гавриїл і сказав: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою» (Луки, І, 28); «Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престол Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця». Марія ж сказала: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю». Відповів архангел: «Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, – тим-то й Святе, що народиться, назветься – Син Божий. У Бога нема неможливого». І сказала Марія: «Я раба Господня, нехай буде мені по твоєму слові» (Луки, І, 31-38).

У Назареті, на тому місці, де Архангел Гавриїл благовістив Діву Марію, споруджено храм на згадку про цю подію.

У Перечині проживає чимало римо-католиків. Вірники мають свій храм – костел Святого Августина, збудований 1906 року.

На Благовіщення люди ідуть до церкви, але зараз під час карантину моляться вдома та дивляться прямі трансляції богослужінь.

Про святкування Благовіщення під час карантину кореспонденту «Карпатського об’єктиву» розповіла Вікторія Мулеса.

– Благовіщення – дуже велике релігійне свято, – зауважила Вікторія Іванівна. – Цього дня нічого не робимо, бо навіть пташка гнізда не в’є. Не виконуємо хатню роботу, не шиємо, не перемо одяг, не працюємо у саду та на городі. Я дотримуюся родинних традицій – страви готую напередодні свят та в суботу. Вчора зварила грибову поливку, грибову підливку. Її подала до картоплі. Цим і пообідали з чоловіком. Оскільки зараз Великий піст, то і страви готую пісні. У нашому меню є і риба у деякі дні. У час Великого посту дуже важливо багато молитися і робити добрі справи. Як оголосили в Україні карантин, наш отець сказав, що у римо-католицької церкви на першому плані – здоров’я і життя вірників, тому до костела на богослужіння не йдемо, а Святі Меси дивимося у прямих трансляціях з собору Св.Олександра в Києві.

Тетяна ГРИЦИЩУК

На фото автора костел Святого Августина в Перечині – святиня римо-католиків.


{g}

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp