Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Зміни в декларуванні: на що варто звернути увагу

27 березня 2020 р., 15:55

У зв’язку з карантином термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення продовжено до 1 червня

Крім того, суб’єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію перед звільненням або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період.

Це важлива, але далеко не єдина зміна в правилах подання декларацій. Більше змін відбулося 20 березня, коли вступив у дію Закон України “Про запобігання корупції” № 524-ІХ.

Офіційний сайт НАЗК повідомив про головні зміни в декларуванні. Закон змінює правила подання щорічних декларацій за 2019 рік, звужує коло суб’єктів декларування та перелік об’єктів декларування. Так, щорічну декларацію за 2019 рік не потрібно подавати працівникам патронатних служб (перелік посад визначено у статті 92 Закону «Про державну службу»), крім радників, помічників, уповноважених, прес-секретаря Президента України та помічників суддів.

У трьох типах декларацій за 2019 рік, це – щорічна, після звільнення, кандидата на посаду – більше не потрібно зазначати:

унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї;

належність до національних публічних діячів;

зареєстроване місце проживання членів сім’ї суб’єктів декларування;

об’єкти декларування, які перебували у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї протягом не менше половини днів звітного періоду;

членів сім’ї суб’єкта декларування, які спільно з ним проживали сукупно не менше 183 днів протягом року;

трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї; криптовалюти;

банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб’єкта декларування або членів сім’ї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно (розділ 12.1 декларації).

«Нові зміни покликані дещо спростити процедуру заповнення декларацій, а також дозволяють декларантам не оприлюднювати всю особисту інформацію про себе та членів своїх родин. Так, більше не доведеться вказувати реєстрацію членів родини, декларувати членів родини, які проживали з декларантом не менше 183 днів та інше», – прокоментував зміни радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Закарпатського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Павло Рябоконь. – Особливо актуальними ці зміни можуть стати для ОМС нових ОТГ, а також для нових співробітників ОМС, які раніше не зіштовхувалися з необхідністю заповнювати декларації».

За словами радника, зміни у декларуванні покликані полегшити заповнення, однак якщо в когось виникнуть питання стосовно нововведень він готовий надати докладнішу консультацію з допомогою електронної пошти або по телефону 067-346-13-38.

{g}

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com