Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Інтерв'ю начальника ССО Закарпаття до першого дня народження служби

2 квітня 2020 р., 15:05

4 квітня Службі судової охорони виповнюється рік

Лише минулого року Вища рада правосуддя затвердила Положення про Службу судової охорони, нині ж територіальні управління з’явилися в усіх куточках України. Територіальне управління Служби судової охорони у Закарпатській області офіційно зареєстроване 9 серпня. Начальник управління Роман Мушак розповідає про шлях, який вже вдалося пройти Закарпаттю.

— Розкажіть, що ж таке Служба судової охорони та які особливості її розвитку у нашому краї?

— Наше суспільство давно потребувало органу, який гарантуватиме безпеку всім учасникам судового процесу. На даний момент ми ще в стадії освоєння області, проте маємо надію, що період взяття закарпатських судів під охорону відбудеться якнайшвидше. Наразі управління трохи в режимі паузи через карантин, проте віримо, що Україна швидко та безпечно вийде з цієї ситуації і ми продовжимо свою діяльність та надолужимо нинішній термін очікування.

— Яким досвідом Служба керується в своїй службі, у навчанні підлеглих, чи створює структуру з нуля?

— Звісно, досвід колег, як українських, так і з-за кордону, береться до уваги, проте багато особливостей розробляється у відповідності до потреб служби. Для створення єдиної нормативної бази, якою ми керуємося, було запрошено найкращих спеціалістів, які нині одягли погони Служби. Ми дуже багато часу та сил вкладаємо у навчання наших співробітників, вони проходять постійні тренінги, підвищення кваліфікації, які стосуються як засвоєння нових знань, так і фізичної підготовки. Служба судової охорони розробила комплекс заходів для якісної підготовки кадрів, увібравши найкращі досвіди та практики, які використовуються в даний момент.

— Служба судової охорони Закарпаття вже налагодила стосунки з місцевими владою та правоохоронними органами, чи такі зв’язки не принципово потрібні у вашій службі?

— Закарпаття — це не велика область, тут дуже важливим є толерантне ставлення до колег та прагнення співпрацювати з ними. Звісно, ми за час служби в області налагодили взамовзв’язки з місцевою владою, з радою адвокатів Закарпаття, поліцією, рятувальниками, Нацгвардією та багатьма іншими. Територіальне управління Служби судової охорони у Закарпатській області відкрите до спілкування. З багатьма нашими колегами, які займаються охороною порядку, ми не лише дружимо, але й проводимо спільні навчання, переймаємо їхній досвід.

— Де, на вашу думку, найбільше на Закарпатті потрібна Служба судової охорони?

— Та, власне, скрізь, у кожному районі. Лише взявши кожен суд під охорону, ми зможемо починати комплексно розвивати наші навчальні системи, плани відпрацювань і багато всього іншого. Лише побачивши область на сто відсотків, можна будувати тактики та стратегії. Я впевнений, що ми ефективно організуємо цю службу.

— Чи відчуваєте ви, що з часу створення служби пройшов уже цілий рік?

— Звичайно, за цей час дуже багато зроблено, як на рівні керівництва Служби, так і у нас безпосередньо на Закарпатті. Починаючи з того, що всі питання, що стосуються нашої структури, вирішено на рівні чинного законодавства. Завершуючи тим, скільки вже на Закарпатті відбулося конкурсів на заміщення вакантних посад, проведено навчань. В Ужгороді вже всі суди перебувають під нашою охороною, в Мукачеві, другому найбільшому місті області, — половина. Крім того, що ми несемо службу у взятих під охорону судах, ми ще досить часто виїжджаємо на підтримання громадського порядку в інші райони краю, якщо суди цього потребують.

— Які у вас очікування від другого року Служби?

— Я щиро сподіваюся, що нинішня епідемія чимшвидше покине Україну з найменшими втратами. Після цього ми продовжимо виконання своїх службових обов’язків та досягнемо поставлених цілей. Я щиро вірю в Службу судової охорони, я вірю в Україну, в нас має все бути добре.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp