Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Вчені з'ясували причини появи вірусів

9 квітня 2020 р., 13:58

Причиною появи вірусів, зокрема, стала і урбанізація. Деяких видів тварин стає занадто багато.

Вчені пов'язали знищення дикої природи людиною з появою і поширенням нових інфекційних захворювань, про що йдеться в дослідженні наукового журналу Royal Society Publishing.

У матеріалі йдеться, що в першу чергу віруси атакують тварин, але часто можуть мутувати і пристосуватися для життя в організмі людини.Виникнення нових смертельних вірусів відбувається через вимушене переміщення популяцій тварин, викликане полюванням, занепадом довкілля та урбанізацією.Вчені визначили, що найчастіше епідемія поширюється через ссавців. Зокрема, домашня худоба наділяє у вісім разів більше вірусів людину, ніж представники дикого середовища. Типовими переносниками зоонозних інфекцій також назвали кажанів, гризунів і приматів.Незважаючи на те, що урбанізація і діяльність людини зменшили різноманітність тварин на планеті, деяких видів стало дуже багато.Це, зокрема, кажани, які добре адаптувалися до поведінки людини."Нам потрібно знайти способи безпечного співіснування з дикими тваринами, оскільки від них виходить загроза зараження", - сказала епідеміолог Крістіна Джонсон з Каліфорнійського університету в Дейвісі (США).У березні американські вчені заявили, що панголіни є проміжними носіями при передачі вірусу SARS-CoV-2 від кажанів до людини. Фахівці прийшли до такого висновку після вивчення генома вірусів, виявлених у легенях хворих панголінів.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp