Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Сьогодні в Ужгороді відзначають День пам'яті та примирення і 75-річчя перемоги над нацизмом

8 травня 2020 р., 13:00

75-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років та День пам’яті і примирення відзначаємо цими днями

Урочисті заходи відбулися сьогодні і в Ужгороді, однак через пандемію COVID-19 вони не були як завжди масовими.

Голова Закарпатської обласної адміністрації Олексій Петров, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, секретар Ужгородської міської ради Андріана Сушко, представники ветеранських організацій поклали квіти до пам’ятників “Україна – визволителям” на українсько-словацькому кордоні, „Добровольцям Закарпаття – учасникам Другої світової війни” на площі Кирила і Мефодія та до Вічного вогню на Пагорбі Слави.

«8 та 9 травня, у День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшановуємо всіх, хто ціною свого життя і здоров'я виборов мир, подальший демократичний розвиток і благополуччя для багатьох країн, – відзначив міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Дуже великий внесок у перемогу над нацизмом зробив саме український народ, який втратив понад 10 мільйонів громадян, трагічні сторінки тих часів є у кожній родині.

Сім із половиною десятиліть, які минули після завершення Другої світової війни, невблаганно наближають день, коли ми вже не матимемо жодного свідка тих буремних подій, тому дуже прошу шанувати наших ветеранів, допомагати їм.

Ці дати підкреслюють нам, що головна цінність – людське життя. І це – привід ще раз подякувати сьогоднішнім захисникам України, які боронять цілісність нашої держави на сході.Миру усім нам! Вічна пам'ять і слава Героям!», – наголосив Богдан Євстафійович.

Довідково: в Ужгороді зараз проживають 2272 ветерани війни, із них – 28 ветеранів Другої світової війни, а також 284, які мають статус «член сім’ї загиблого». До 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні чимало з них з ініціативи Ужгородської міської ради отримали продуктові набори, виплачено також щорічну разову грошову допомогу понад 1700 ветеранам війни на загальну суму 2 млн 727 тис 320 грн. за рахунок державного бюджету.
Прес-служба Ужгородської міської ради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp