Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпаття матиме новий імпульс для розвитку (ВІДЕО)

21 липня 2020 р., 13:00

Форум стартує у вересні

Що ми знаємо про Закарпаття? Що ми уявляємо, коли говоримо про Закарпаття?

Це найзахідніша область України в самісінькому центрі Європи. Вона межує одразу з чотирма країнами ЄС і НАТО.

Це регіон із давньою історією та багатою культурною спадщиною, мальовничою природою, незіпсованою екологією, величними Карпатськими горами, добрим вином, ароматними сирами та легендарною бринзою, еклектичною гастрономією, унікальними термальними курортами та гостинними людьми різних національностей, які звикли жити у мирі та взаємній повазі.

Цей асоціативний ряд можна продовжувати практично до безкінечності, і він наштовхує на думку, що Закарпаття має усе, аби бути раєм на землі, або, принаймні, історією успіху, яка веде Україну в Європу.

Однак, з різних причин за останнє десятиліття Закарпаття переживає непрості часи, як і вся Україна. На жаль, регіон практично зупинився у розвитку, часом навіть деградує. Закарпаття втратило впевненість та амбіції. Втратило людей. Регіон втрачає увагу тих, хто прагне розвитку, але стає розмінною картою у руках тих, кому Закарпаття байдуже. Раптом цей край почав асоціюватися виключно з контрабандою, сепаратизмом та кримінальними розбірками.

{g}

Але навіть попри усе це Закарпаття продовжує залишатися прикладом для всієї України, адже в невеличкому регіоні мирно живе та працює багато різних національностей, тут виробляється 1/3 всіх гірських лиж у світі, а також комплектуючі для світових автомобільних брендів VW та Audi, тут випускають автомобілі Skoda, кавоварки Nespresso, шиють одяг Zara та Hugo Boss. А ще вирощують соковиті овочі та фрукти, створюють неймовірне вино та інші органічні продукти.

Закарпаття має великий потенціал і є, мабуть, найбільш недооціненим регіоном України.

Тут живуть люди, які прагнуть змін та готові творити ці зміни. Попри всі труднощі, кризи та епідемії.

З огляду на усе це Закарпаттю потрібна серйозна дискусія. Дискусія про майбутнє. Ця ж дискусія про Закарпаття потрібна всій Україні, Центрально-Східній Європі.

Аби започаткувати цю дискусію 19-20 вересня пройде форум розвитку Закарпатської області під назвою «Re:Open Zakarpattia» – щоб відкрити цей регіон для себе і країни знову, і разом перетворити Закарпаття на нову історію успіху України.

Ідея форуму

«Re:Open Zakarpattia» – це форум ідей та рішень для розвитку Закарпатської області, який покликаний привернути увагу до унікального мультикультурного регіону України, її західного фронтиру в центрі Європи під самісінькими кордонами з ЄС і НАТО.

Також форум має на меті спростувати негативні стереотипи про Закарпаття, які нагромадилися за останні кілька років, відкрити заново цей регіон для решти України та світу загалом, показати його потенціал та можливості, сформувати якісний порядок денний розвитку Закарпатської області, зібравши найкращі ідеї та рішення від експертів, управлінців, громадськості.

Форум покликаний допомогти відкрити Закарпаття знову, як з точки зору традиційних та нових можливостей, так і з точки зору проблемних питань, вирішення яких стане додатковим імпульсом для розвитку регіону та України загалом.

Таким чином, ідея проєкту не обмежується виключно подією, 2-денним форумом, а передбачає тривалий та багаторівневий дискурс. Саме тому в рамках цього проєкту, окрім проведення форуму, планується також підготовка мультимедійних історій про Закарпаття та серії відкритих дискусій.

Цей проєкт реалізується ГО «Інститут Центральноєвропейської Стратегії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що дає можливість втілити задумане на найвищому рівні та на основі принципів об’єктивності й незалежності.

Для чого цей форум?

Форум повинен стати незалежним майданчиком, де змогли би взаємодіяти усі ті, хто розробляє та ухвалює рішення щодо розвитку Закарпаття, або впливає на цей процес.

Подібної платформи наразі немає, і досі не існувало. Відтак, форум з такою ідеєю міг би бути щорічним та, водночас, перетворитися у велику кількарічну кампанію популяризації Закарпаття, у першу чергу, за межами Закарпаття.

Власне, у рамках підготовки та проведення цього форуму така інформаційна кампанія буде проведена протягом 6 місяців 2020 року – до, під час та після власне 2-денного форуму.

Форум повинен дати чіткі та об’єктивні відповіді на питання, яким насправді є, а головне, – яким може і має бути Закарпаття з огляду на свою історію, ресурси та потенціал.

Чому Re:Open Zakarpattia?

Спеціально під цей проєкт ми розробили креативне рішення та відповідне брендування, щоб максимально розкрити ідею та цілі нашої ініціативи.

Ми пропонуємо не тільки відкрити Закарпаття, а й перевідкрити цей регіон, відкрити знову, переосмислити, щось почати з нової чистої сторінки, написати нову історію, нову історію успіху України.

Водночас, ми прагнемо, аби Закарпаття відкрилося знову і заново для України та світу.

Саме тому ми назвали наш проєкт і форум «Re:Open Zakarpattia».

Аби додатково підсилити цю ідею та заклик ми використали у візуалізації символ «листка», «сторінки», а отже «історії» з асоціативним рядом «нова сторінка», «з нової сторінки», «tabula rasa», «перевідкрити», «відкрити знову», «написати нову сторінку історії», «написати нову історію успіху».

Ми використовуємо двокрапку у слові «Re:Open», щоб додатково підкреслити його зміст, тобто «перевідкрити», «відкрити знову», адже двокрапка завжди означає додаткове значення, асоціативний ряд, якісні характеристики для переосмислення чогось.

Тематика форумуВиходячи з ідеї форуму ми ставимо собі за ціль охопити ключові питання розвитку Закарпатської області, в міру заглибившись у них, аби ініціювати довготривалу дискусію та створити передумови для якісних рішень, і таким чином, одночасно, сформувати позитивний порядок денний регіону.

За останні роки через низку причин Закарпатська область почала асоціюватися, в першу чергу, з негативними подіями чи явищами. Але це викривлене та хибне уявлення про регіон.

Форум Re:Open Zakarpattia повинен сформувати та обґрунтувати інший публічний порядок денний для цього регіону, а саме:

– що чекає Закарпаття та Україну загалом після чи в умовах «коронакризи»;

– Закарпаття як західний фронтир України: як позбутися «провінційності», знаходячись у центрі Європи;

– як буде розвиватися регіон у нових умовах за підсумками децентралізації та адміністративної реформи;

– як Закарпаттю повторити “інвестиційне диво” початку 2000-х;

– інфраструктура Закарпаття як міст на Захід до ЄС;

– медіавиклики для Закарпаття: як спростувати стереотипи та протидіяти дезінформації;

– туризм як драйвер розвитку регіону, і чому туризм на Закарпатті – це більше, ніж бізнес;

– освіта, культура та мультикультуралізм Закарпаття;

– лідерство і молодіжна політика;

– Схід і Захід разом: чому Закарпаття може бути прикладом для порозуміння;

– екологічні виклики: як Закарпаттю розвиватися у гармонії з природою;

– транскордонна співпраця, політика сусідства України на Заході та роль українських фронтирів у цьому.

Ці та чимало інших питань будуть розглянуті в окремих тематичних панелях та у ході презентацій у рамках форуму.

Крім того, на «Re:Open Zakarpattia» буде презентовано результати великого соціологічного дослідження про Закарпаття від Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», а ще аналітичні матеріали експертів та аналітичних інституцій.

Учасники та гості форуму«Re:Open Zakarpattia» є відкритою подією, яка має зібрати тих, хто прагне розвитку Закарпаття.

Ми розраховуємо, що форум зацікавить керівництво країни, профільних міністрів, народних депутатів, політиків, журналістів, громадських діячів, дипломатичний корпус та міжнародні організації, експертів, представників місцевого самоврядування, чиновників, офіційних представників країн-сусідів з числа членів ЄС і НАТО, аналітичні центри.

Під кожну з тематичних панелей ми плануємо залучити яскравих та кваліфікованих спікерів, поєднавши місцеву, всеукраїнську та міжнародну експертизу з кожного питання.

Вже незабаром імена спікерів форуму, його програма, партнери та інші деталі будуть доступні на сайті reopen.zakarpattia.org.ua

Формат і локація події

Форум «Re:Open Zakarpattia» відбудеться 19-20 вересня 2020 року в санаторному комплексі «Деренівська купіль», що під Ужгородом, у гарній атмосфері закарпатської гостинності.

‹›Форум пройде у форматі панельних дискусій, індивідуальних виступів, презентацій та виставок.

Усе це буде транслюватися наживо у мережах Youtube та Facebook.

Форум і COVID-19

Усі ми, ті, хто долучений до організації «Re:Open Zakarpattia», чудово усвідомлюємо складність нинішньої ситуації в Україні та світі через коронавірус.

Ми ретельно слідкуємо за розвитком ситуації та передбачили в проєкті серйозні заходи безпеки для проведення заходу – від соціальної дистанції та дезінфекції до маскового режиму на заході.

Також ми пропрацьовуємо альтернативні сценарії проведення форуму, зокрема в форматі open air або режимі онлайн.

Контакти та співпрацяМи відкриті для ідей, пропозицій та співпраці.

Вже незабаром буде відкрита онлайн-реєстрація та акредитація для участі у форумі на сайті reopen.zakarpattia.org.ua

Наразі з будь яких запитань ви можете звернутися за контактами: reopen.zakarpattia@gmail.com та +380673278074

Водночас, дуже радимо підписатися на офіційні сторінки форуму в соціальних мережах, у тому числі на подію у Facebook, а також на сторінки онлайн-журналу Varosh, який є ще одним офіційним інформаційним майданчиком проєкту «Re:Open Zakarpattia».

Що таке ГО “Інститут Центрально європейської Стратегії”?

Це громадська організація, яка діє за принципом «фабрики думок» (think tank), і базується в Ужгороді.

Хоч «Інститут Центральноєвропейської Стратегії» (The Institute for Central European Strategy, ICES) засновано відносно нещодавно, у лютому 2019 року, ця організація вже встигла втілити низку ініціатив у сфері освіти, розвитку медіа, місцевого самоврядування, міжнародної співпраці, адвокації реформ, тощо.

Саме ГО «Інститут Центральноєвропейської Стратегії» є засновником та організатором форуму «Re:Open Zakarpattia».Дмитро Тужанський, директор ГО «Інститут Центрально європейської Стратегії», спеціально для Varosh
Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp