Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ужгород матиме євроколію і швидке сполучення з ЄС, - Роберт Горват

18 грудня 2020 р., 17:23

Колію європейської ширини з Ужгорода до Чопа почнуть відновлювати наступного року

З ініціативи народного депутата Роберта Горвата у Державному бюджеті на 2021 рік передбачено 5 мільйонів гривень на проектну документацію і початок відновлення колії європейського зразка від станції Чоп до станції Ужгород з доведенням її до перону залізничного вокзалу обласного центру.

«Це важливе транспортне рішення і для людей, і для бізнесу. Бо дасть можливість збільшити обсяги пасажирських і вантажних перевезень і зменшити навантаження на пункти пропуску на кордоні. Тож людям буде зручно, швидко і комфортно дістатися з Ужгорода європейських столиць – Братислави, Будапешта, Відня, Праги… А для бізнесу обласний центр Закарпаття стане привабливим транспортним вузлом, логістичним центром на кордоні з Європейським Союзом», – каже народний депутат Роберт Горват.

Про те, що Європа скоро стане ще ближчою, сьогодні, 18 грудня, повідомили і на сайті Міністерства фінансів України. Реалізація цього проекту дозволить створити в Ужгороді транспортний хаб, для пересадки з пасажирських поїздів із різних куточків України, що їдуть «широкою» колією (1520 мм), на поїзди європейської колії (1435 мм) – до Словаччини, Чехії, Угорщини, Румунії, Австрії і до інших країн Європи.

«Головна задача транспортного хабу в Ужгороді – це створення можливості подорожувати між Україною та країнами ЄС швидко, безпечно і комфортно. Прийшов час позитивних змін для пасажирів і в Україні. Завдяки цьому проекту з відновлення залізниці європейської ширини, зможемо їздити в купальні до Будапешту, на оперу до Відня чи в інші європейські міста так само, як зараз до Львова, чи до Одеси. А можливо навіть і швидше – скажімо, подорож від Ужгорода до Будапешта буде тривати до 4-х годин», – розповів заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Важливо, що для більшої зручності пасажирів та економії часу на вокзалі Ужгорода заплановано облаштувати пункт митного і прикордонного контролю, що дозволить не зупиняти поїзди на державному кордоні.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp