Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Податковий борг перед місцевими бюджетами Закарпатської області за 2020 рік зріс на 14%

24 лютого 2021 р., 12:31

Станом на 1 січня 2021 року заборгованість за податковими зобов’язаннями платників до місцевих бюджетів Закарпатської області склала 202,2 млн грн, що на 24,8 млн грн, або на 14% більше, ніж на 1 січня 2020 року.

Збільшення податкового боргу за 2019 рік складало +69%. Тобто, незважаючи на «ковідні» умови, темпи зростання податкової заборгованості у 2020 році суттєво менші.

Про це розповіла консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ Асоціації міст України Юлія Траньович. За її словами, найбільші втрати несуть бюджети через несплату плати за землю (38% загального обсягу заборгованості). Також значна частка припадає на ПДФО (19%), єдиний податок (10%) та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (10%).

Найбільші суми заборгованості платників податків станом на 01.01.2021 р. у м. Ужгород (53,2 млн грн), м. Мукачево (30,4 млн грн) та колишньому Ужгородському районі (17,9 млн грн).

Слід відмітити райони та громади, у яких за 2020 рік відбулося зменшення обсягу податкового боргу відносно попереднього року. Зокрема, це Мукачівський район (борг зменшився на 4,3 млн грн), Виноградівський район (на 2,7 млн грн), Іршавська ОТГ (на 1 млн грн), м. Берегове (на 0,6 млн грн), м. Хуст (на 0,5 млн грн) та м. Чоп (на 0,2 млн грн).

Новообрані представники органів місцевого самоврядування зацікавлені у здійсненні на їх території прозорої і законної підприємницької діяльності, виконанні суб’єктами господарювання своїх податкових зобов’язань. Популяризація серед платників чесної сплати податків, роз’яснення необхідності наповнення бюджету задля надання жителям необхідних соціально-культурних послуг, покращення інфраструктури дасть позитивний результат для розвитку громади. Тому місцева влада спільно з податковою службою, а при потребі з правоохоронними органами, мають активно взаємодіяти у цьому напрямку.

Схожі новини

Як на Закарпатті вирішити проблему кваліфікації посадовців у радах територіальних громад
Олег Лукша: «Доля Карпатського Єврорегіону нині залежить від справжніх еліт і громадськості Закарпаття»
У Тячеві місцеві громади прозвітували про піврічну діяльність (ВІДЕО)
Депутати Закарпатської облради підтримали конкурс ініціатив місцевих карпатських громад
Наступний рік стане останнім для добровільного об’єднання громад – експерт Володимир Феськов
Громади Закарпаття мають найближчим часом отримати більше 21 млн. субвенції на соціально-економічний розвиток
До уваги закарпатських громад: АМУ презентувала Практичний посібник із земельних питань
Закарпатські громади можуть позбавити права контролю за працею
В Ужгороді відбудуться Загальні збори Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України
Закарпатським громадам можуть дозволити бути засновниками ліцеїв

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp